Skocz do zawartości
Forum

Wahania apetytu


Gość anezja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata sporą nadwagę i wahania apetytu. Raz potrafię wytrzymać cały dzień na jednej kanapce i jabłku a innego zjadłabym dosłownie wszystko.... co się ze mną dzieję jak mam jeść i co aby nie mieć ataków głodu? I jeśli mnie taki dopadnie jak go przezwyciężyć? Mam 163cm i ważę 78kg. Jestem bardzo zmotywowana do schudnięcia skaczę na skakance (ok 100 skoków w 1.5 min), jeżdżę na rowerku (min. 5 km w ok 7 min), do tego wszystkiego jestem łasa na słodycze... staram się jednak zastępować je owocami i jogurtami, proszę o pomoc i wskazówki żywieniowe.

Odnośnik do komentarza

Musisz koniecznie unormować swój apetyt i sposób odżywiania się.
Aby zbilansować swoją diete i racjonalnie się odżywiać skorzystaj z piramidy żywieniowej. Znajdziesz ją na http://portal.abczdrowie.pl/nowa-piramida-zdrowego-zywienia
dodatkowo musisz pamiętać o kilku rzeczach:
1. Jedz 4-5 posiłków, niech będą one mniejsze ale częstsze
2. Pij dużo wody lub niesłodzonych soków czy napojów
3. Jedz dużo węglowodanów złożonych. Ich źrodlem są pieczywo pełnozairniste, makarony pełnoziarniste, kasze, brązowy ryż.
4. Jedz ryby i chude mięso. Unikaj mięsa tłustego i czerwonego. Unikaj też spożywania ŧłuszczy pochodzenia zwierzęcego.
5. Staraj się jak najmniej solić, sól świetnie zastępują zioła.
6. Ogranicz słodycze, zastąp je owocami lub warzywami
7. Wprowadź do diety błonnik, ureguluje on pracę układu pokarmowego.
Staraj się jeść wszystkie posiłki, nie odmawiaj sobie śniadania czy kolacji. Jeżeli nie masz ochoty na jedzenie to zrób sobie jakąś lekką przekąskę, tak aby dostarczyć organizmowi odpowiednio dużo kalorii.Pamiętaj tylko o tym, że porcje nie mogą być zbyt duże. Staraj się jeść regularnie, a posiłki spożywać w spokoju dokładnie je przeżuwając. Nigdy nie spiesz się gdy jesz, ponieważ uczucie sytości pojawia się dopiero ok 15 minut od rozpoczęcia jedzenia.
Fajnie, że ćwiczysz i uprawiasz sport to bardzo pomaga przy zrzucaniu nadmiernych kilogramów. Kibicuję Ci, tak trzymaj:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...