Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Natrętne myśli u 13-letniej osoby


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 13 lat.Wszystkiego się boje. To mnie codzień dręczy. Boję się spać sama, zasypiam przy lampce, boje się wchodzić do łazienki i patrzeć w lustro, w głowie licze jakieś cyferki, nie wiem po co, boje się jak nie ma kogoś w pobliżu mnie w ciągu metra, codzienne nawet w 34 stopnie Celsjusza przykrywam się calutka kordłą. Boje się ludzi na ulicy, że ktoś mnie zaczęli, że psy mnie pogryza. Niedawno przeczytałam OPIS 2 horrorów lęk wzrósł. Nigdy nie obejrzalam żadnych. Boje się spać, ze c

Odnośnik do komentarza

unna-1
Wiele osób ma podobne problemy do twoich.
Dobrze byłoby byś opisała, co sprawiło że zrobiłaś się odważna, że przełamałaś swoje lęki.Na pewno to komuś pomoże.
Napisz, proszę.

Myślę że to troll się tutaj zabłąkał i podszył pod autorkę tematu :/ . Temat założony godzinę temu i już osoba sobie sama poradziła? Dziwne że nie czytała o tym wcześniej :/

Wg mnie problem masz taki że nie czujesz się nigdzie bezpiecznie, bo uważasz że nie umiesz się bronić. Od tego bym zaczął, abyś zaczęła uważać że jesteś w stanie się sama obronić.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina4444

Owszem, był to troll. Nie przelamalam jeszcze swojego lęku, lecz to prawda, że nie mam konta tutaj. Chodzenie po ulicy to pikuś, w po równaniu co w domu się dzieje. Chcę dodać, że proszę nie pisać bym poszła do psychologa, wole domowe sposoby na przełamanie lęku. Masz racje powinnam się obronić, ale mój główny problem to banie sie duchów, horrorów i takich innych, chociaż wiem, że one nie istnieją, to jqk mam się przed nimi obronić?

Odnośnik do komentarza

Osobiście uważam (choć to może głupi pogląd), że w świecie duchów, są złe demony które chcą nasz skrzywdzić i dobre duchy (głównie naszych zmarłych krewnych) którzy nas przed demonami bronią. Im jesteś lepszą osobą, tym więcej dobrych duchów cię chroni. A to że coś usłyszysz to tylko znak, że dobre duchy cię pilnują i strzegą :) . Mi to pomogło - mój dziadek zawsze mówił że będzie mnie bronił itp, więc gdy zmarł taką rolę mu przypisałem.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Droga Karolino, przejawiasz symptomy zaburzeń lękowych, ale czy jest to kliniczna postać nerwicy nie da się tego stwierdzić przez Internet. Pytasz, jak radzić sobie z lękami i obawami? Myślę, że dobrym sposobem jest wizualizacja, czyli wyobrażanie sobie, że znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, w którym nic Ci nie grozi, np. w jakiejś niewidzialnej bańce, do której nie mają dostępu złe duchy, moce ani nic z tych rzeczy. Odsyłam do tekstu: Wizualizacja a nerwica. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...