Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć bez głodówek i bez efektu jojo?


Gość brzoza18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 18 lat i chętnie bym schudła z 15kg ale bez głodzenia się. W przyszłym roku mam studniówkę chciałabym lepiej wyglądać i czuć się. Obecnie nie mam na nic siły i chęci. To jest dla mnie przytłaczające. Próbowałam już rożnych diet ale nic nie pomogły. Mam 176cm i 85kg Proszę pomóżcie mi

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze postaraj sobie wyznaczyć realne cele, na przykład utrata 3 kg w miesiąc. Inaczej dopadnie Cię efekt jojo. Po drugie przemyśl dokładnie jak chcesz ten plan osiągnąć. Poczytaj inne wątki na tym forum. Zapisz na kartce jakie są Twoje postanowienia, na przykład: będę jadła lekką kolację, jeśli będę miała ochotę na przekąskę wybiorę owoc. Po trzecie wyznacz sobie jakieś nagrody za dotarcie do celu, na przykład wyjście do kina. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że nie chcesz się głodzić. Bo głodówka i bardzo restrykcyjnych dietach często pojawia się efekt jo jo. Dobrą dietą w Twoim przypadku powinna być dieta 1500kcal. Dieta ta nie wyklucza całkowicie żadnego składnika pokarmowego i pozwala przeżyć dzień bez uczucia głodu. Dieta ta zakłada jedzenie 5 posiłków na które są przeznaczone konkretne ilości kalorii. I tak:
- na śniadanie powinniśmy przeznaczyć 500 kcal. Śniadanie powinno być pożywne. W jego skład powinny wchodzić takie produkty jak: płatki zbożowe z bakaliami i otrębami, ciemne pieczywo, kefiry, jogurty, maślanki, sery. Bardzo ważne jest by wzbogacić śniadanie owocem. Produkty zawierają dużo błonnika, dzięki któremu na dłużej czujemy się syci.
- II śniadanie powinno mieć 200kcal. Najlepsze będą produkty białkowe i ciemne pieczywo. Utrzymają one tępo naszego metabolizmu na wysokim poziomie.
- na obiad przewidziane jest 400 kcal. Najlepiej gdyby byl to ciepły posiłek składający się z ryb lub chudego mięsa i warzyw.
- Na podwieczorek jest przewidziane 100kcal - Tu możemy zaszaleć. możemy zjeść owoc, pełnoziarniste ciastka lub 3 kostki czekolady deserowej.
- kolacja powinna być lekkostrawna, nie obciążająca naszego metabolizmu. Na kolację przeznaczamy 200 kcal. posiłek powinien składać się z chudego mięsa i warzyw. Unikamy jedzenia węglowodanów.
Między posiłkami pijemy dużo wody tak by jej ilość wynosiła minimum 1,5 litra dziennie. Możemy pić wodę mineralną, herbaty: zieloną, białą lub czerwoną, które oczyszczają organizm.
Ważnym elementem walki z nadwagą są ćwiczenia i zwiększona aktywność fizyczna.

Odnośnik do komentarza
Gość ro...26

Witam. Mam 14 lat, wzrost 169cm oraz ważę 90 kg. Chcę schudnąć lecz nie mogę wytrzymać bez pojadania. Ciągle coś jem, nie wazne czy jestem głodny czy nie, to jest silniejsze ode mnie. Pomóżcie mi proszę, jak skutecznie się odchudzić.

Odnośnik do komentarza

Ja jak nie mam czasu gotować to stawiam na półprodukty lub gotowce. W sumie to czas zaoszczędzony, kalorie też, smak jest. Ja wolę sobie ułatwiać i uprzyjemniać życie  ?

Zerknij sobie tutaj:

https://suvibox.pl/blog/jak-uniknac-efektu-jojo-5-zasad/https://suvibox.pl/blog/jak-uniknac-efektu-jojo-5-zasad/

Na stronie jest opisane kilka zasad, jak schudnąc. Ale bez efektu jojo. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...