Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie warg sromowych i żółta wydzielina


Gość monwska

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, 170cm oraz 51 kg. Zaczęłam miesiączkować we wrześniu 2010r, i mam okres co dwa miesiące. Ostatnia miesiączka trwała 6 dni od 28 marca do 2 kwietnia. Po okresie zaczęły swędzieć mnie wargi sromowe oraz zaczęła wydobywać się żółta wydzielina, nie wyczułam brzydkiego zapachu. Pewnego razu podcierając się na papierze zauważyłam śluz z krwią. To swędzenie powoduje, że mogłabym się zadrapać co wpływa na lekkie opuchnięcie war sromowych. Mam już od dawna grzybice na dwóch paznokciach i podejrzewam, że to też jest grzybica. Mam zamiar kupić w aptece krem . Bardzo jest to wstydliwy problem no i uciążliwy. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza

Proszę się udać do ginekologa. Niech on Cię dokładnie zbada i przepisze jakąś kurację. Pamiętaj, że grzybicy nie da się wyleczyć stosując jedynie domowe sposoby. Mogą one złagodzić dolegliwości, jednak problem pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Gość gaabi777

infekcja bakteryjna i grzybicza roznia sie od siebie czynnikiem je wywolujacym, czyli czy jest to bakteria czy grzyb mozesz sprobowac podleczyc sie probiotykami doustnymi, jak np.provag, jesli Ci nie przejdzie po kilku dniach wybierz sie do ginekologa, ja przyznam ze pare tygodni temu mialam wlasnie takie objawy jak ty, bralam ten probiotyk, juz po paru dniach objawy ustapily, bralam go jednak przez 20 dni, bo tyle trwa kuracja i poki co nie mam nawrotu infekcji!

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszla

Mam ten sam problem..od paru dni czuje swędzennie pochwy, wydziela się też biala/zółta wydzielina. Mam jakby takie przecięcia, wstydzę się powiedzieć o tym mamie, komukolwiek, nawet nie wiem jak...ginekolog wykluczony, chcę kupić jakies masci w aptece, pomożecie? prosze :(

Odnośnik do komentarza

Są sytuacje których sama nie rozwiążesz i czasem nie warto czekac z wizytą u ginekologa, bo jak infekcja sie rozwinie to leczenie jest dłuższe i trudniejsze. Póki co możesz kupic w aptece provag żel, działa antybakteryjnie, hamuje rozwój bakterii i grzybów. Smaruj sie nim po kąpieli, i ewentualnie w ciągu dnia. Sama go dzis kupowałam, zapłaciłam 10.90zł

Odnośnik do komentarza

Ja miałam ten sam problem, ukrywałam to aż doszło do tego momentu że nie mogłam siedzieć....powiedziałam mamie i okazał się że ona też to miała i jest to normalne u kobiet. Wizyta u ginekologa nie jest straszna ale za to skuteczna nie warto kupować leków w aptece bez recepty, bo marnujesz czas i pieniądze, lepiej od razu udać się do lekarza.
Poczujesz ulgę od razu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...