Skocz do zawartości
Forum

Bolesne miesiączki pomimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, od 4 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, jednak moje miesiączki wciąż są bardzo bolesne. Ostatnio w 5 dniu cyklu wykonano mi USG, w którym lekarz stwierdził, iż w lewym jajniku znajduje się bardzo dużo pęcherzyków, w prawym zaś ani jeden, ponieważ jest schowany za jelitem. Czytałam jednak, że pęcherzyki w jajnikach mogą oznaczać PCOS, lekarz jednak zignorował całkowicie ten fakt. Czy powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza
Gość kolezanka34

Czy dobrze rozumiem, że przyjmujesz antykoncepcję z powodu bolesnych miesiączek? To nie jest rozwiązanie. Czy miałaś wcześniej szczegółowe badania? Czy lekarz znalazł przyczynę bólu? Widzisz, ginekolodzy na wszystko wypisują anty, a to nie są leki! Te tabletki niszczą twoje zdrowie, twoją naturalną płodność i nie pomagają na twoje dolegliwości, jak sama zauważyłaś. Jeśli chodzi o PCOS, to być może potrzeba jeszcze innych objawów, by je zdiagnozować. A co do ignorancji lekarza - widocznie poczuł, że podważa się jego kompetencje.

Odnośnik do komentarza

Tak, moje miesiączki są nie do wytrzymania. Dalszej diagnozy nie było, lekarz powiedział, ze badania hormonalne kosztują około 350zl i nie ma na nie refundacji. Nie mowilam lekarzowi o podejrzeniu nieprawidłowości, po prostu pominął fakt pęcherzyków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...