Skocz do zawartości
Forum

Skręcone, cienkie włosy po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość aleksandra1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aleksandra1

Witam! Mam nadzieję, że tu ktoś mi coś poradzi bo mój dermatolog nie sportał zadaniu. Przez 10 lat stosowałam antykoncepcję hormonalną i ok. rok temu ją odstawiłam. Podczas brania tabletek włosy wypadły mi, ale to dzieje się teraz strasznie mnie niepokoi. Po odstawieniu talbletek przez jakiś czas miałam straszny łojotok i wypadały mi włosy, teraz łojotoku już nie mam, włosy mi nadal wypadają ale strasznie mnie martwi to, że stały się bardzo cienkie i skręcają się. Miejscami są grubsze, a miejscami cieńsze i przez to skręcają się i odstają na boki, albo do góry. To już nie są moje włosy, przypominają sfilcowaną szczotkę. robiłam morfologię i thc, wszystko ok. Czy ktoś mi może pomóc, bardzo proszę, jesteście moją ostatnią nadzieją. Co może to powodować?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Prawidłowa diagnostyka przyczyny łysienia bywa niezwykle trudna. Należy zastanowić się czy wypadanie włosów ewidentnie miało związek z zaprzestaniem stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. W ramach porady internetowej raczej nie uda się postawić właściwej diagnozy. Powinnaś udać się do dermatologa, który rzetelnie zajmie się Twoim problemem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...