Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wyśmiewanie związane z otyłością


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

(przez przypadek wysłałam więc piszę jeszcze raz) Mam 12 lat, 156 wzrostu i ważę 58 kg. Jestem wyśmiewana, poniżana przez ,,rówieśników" przez mój wygląd. Często słyszę teksty skierowane do mnie typu gruba świnia, tłusta dupa itp. Nie daję już z tym rady dlatego chciała bym coś w sobie zmienić ale nie mam pojęcia jak. Rodzice za żadne skarby nie chcą ze mną iść do dietetyka. Mam słabą kondycje, brak siły w nogach rękach itd.

Odnośnik do komentarza

Znam przypadek dziewczyny która ma 148cm wzrostu i aż 85kg wagi :) . To jest pulpecik :P .

Masz 12 lat - wciąż jeszcze rośniesz, bardzo możliwe że do 18 lat urośniesz jeszcze te 10-15cm i wszystko się wyrówna, dzieciaki są chamskie i nie powinnaś się nimi przejmować.

Czemu rodzice nie chcą iść z tobą do dietetyka? To dziwne. Zresztą - jeśli chcesz możesz spróbować nawet sama iść (myślę że powinno się udać)...

Masz lekką nadwagę, ale to jest w granicach standardu. Możesz spróbować też ćwiczyć sama, biegać przykładowo - dla zdrowia, kondycji i figury :) .
Jeśli nie próbowałaś jeszcze niczego, to możliwe że najprostsze metody będą wystarczająco skuteczne, czyli mniej słodkiego, jeść po troszku a częściej, no i się ruszać dużo :) .

Jeśli bieganie bardzo szybko cię będzie męczyć to może przerzuć się na rower :)

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Wina rodziców. Możesz mieć poważną chorobę ktora powoduje otylosc. Ja bym takich rodziców ochrzanila i uciekla na 2dni z domu.
Jeśli chodzi o wyśmiewanie to to jest taka chamska reakcja na otylosc. Normalny człowiek powinien mieć swoje zdanie ale nie obrażać bo przecież nie obżerasz się i to nie Twoja wina.

Odnośnik do komentarza

Rada by uciec z domu, jest wyjątkowo głupia. Mogłabyś narazić się na poważne niebezpieczeństwo, a także na pogorszenie relacji z rodzicami. Chyba nie o to ci chodzi?
Dziś jest idiotyczna moda na chudości, nie popieram tego, jednak jeśli chcesz schudnąć, to możesz to zrobić.
Należy jeść wszystko - warzywa i mięso, a także owoce, ale zmniejsz porcje o połowę.Po paru dniach żołądek się skurczy i dalej już idzie łatwo.
No i zadbaj o kondycję. Spacer, rower, możesz także nastawić sobie muzykę i tańczyć przy niej, możesz ćwiczyć na skakance itp.
I nie przejmuj się głupim gadaniem.
Zmień się, ale nie dla nich, dla siebie. Będziesz zdrowsza, będziesz miała lepszą kondycję - i od razu poczujesz się lepiej i pewniej.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

~roshen
Ja mam 21lat waze 55kg i wzrost 175 ale itak czuje sie ciezka i boje sie ze żaden facet mnie nie zechce wiec planuje mieć 50kg

Z kości na ości, z ości na proch :)
Wiedz że faceci nie lubią totalnie chudych kobiet, troszkę ciałka jest ok.
Powinnaś pojąć że nie ilość kg jest ważna, a to jak te kg wyglądają. Sama redukcja wagi nie będzie atrakcyjna, wierz mi - wystarczy nieco poćwiczyć i będziesz się podobać (chyba że ty oczekujesz bóg wie jakiego ciacha).

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Do autorki wątku – zdaję sobie sprawę, jak rówieśnicy potrafią być bezlitośni w swoich komentarzach. Twoja waga nie jest jednak zbyt wysoka w porównaniu do wzrostu. Nawet jeśli rodzice nie zgadzają się, by pójść z Tobą do dietetyka, sama możesz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jedz częściej, 5 posiłków dziennie, ale mniejsze porcje. Spożywaj więcej owoców i warzyw. Ogranicz słodycze, białe pieczywo. Ponadto pamiętaj o aktywności fizycznej – jeśli szybko się męczysz, nie musisz biegać wyczynowo. Zacznij od spaceru, pojeździj na rowerze – nawet bardziej rekreacyjnie niż dla idei odchudzania. Nawet tak drobne zmiany w diecie i aktywności mogą zdziałać cuda. Oczywiście ważny jest czas i systematyczność. Po tygodniu trudno oczekiwać spektakularnych sukcesów. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...