Skocz do zawartości
Forum

Samobójstwo chłopaka


Gość malachitxx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malachitxx

Mój chłopak, z którym tydzień temu rozstałam się na miesiąc (poprosiłam go o ten miesiąc przerwy, ponieważ nie jestem pewna swoich uczuć) chce się zabić. Wywnioskowałam to z jego opisów na gg. Wiem, brzmi to banalnie. Gdy się rozstawaliśmy nie okazywał aż tak silnego poruszenia. Pisałam do niego kilka razy, pytając co się dzieje, ale nie odpisuje, chociaż wiem że jest na gg. Teraz ma opis "Trzeba się zacząć żegnać z przyjaciółmi. Śmierć jest coraz bliżej.". Bardzo mnie to martwi. Miał jeszcze pare innych takich opisów. Problem jest w tym że ja nie wiem czy chce do niego wrócić. Ale jedno wiem na pewno, zależy mi na nim, nie chce żeby się zabił. Czy te opisy powinnam traktować poważnie? Czy on ma zamiar na prawdę popełnić samobójstwo? A i jeszcze dla ścisłości mamy po 16 lat.

Odnośnik do komentarza

Zdarza się, że tego typu opisami albo rozmowami chłopak chce wymusić na dziewczynie jej powrót, wziąć ją na litość, że nie radzi sobie bez niej i że bez niej nie chce żyć. Niestety w wielu przypadkach jest to tylko manipulacja, której nie możesz ulec, ponieważ nie możesz podporządkowywać swojego życia chłopakowi, który pośrednio szantażuje Cię swoją śmiercią. Jeśli to jest gra, nie przejmuj się tym. Jesli czujesz, że jest duże prawdopodobieństwo, że mógłby to zrobić naprawdę (np. mówi kiedy, gdzie, jak), możesz wezwać policję, która zapewni mu pomoc psychologa.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, jak ktoś radzi, popytać się wśród znajomych, czy porozmawiać, jak się da, to z kimś dorosłym może, kto może obiektywnie spojrzeć.
Bo co Ty masz zrobić, wrócić do niego, bo on chce się zabić? To raczej nie Twoja wina, tylko normalna sprawa, że ludzie się rozstają, tym bardziej, jak macie 16 lat.

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że to tylko próba wymuszenia. Natomiast gdyby się okazało, że chłopak mówi poważnie, to pamiętaj, że powinnaś zgłosić to na policję. Jeśli nie będziesz chciała robić tego sama, poproś kogoś dorosłego o pomoc. Trudno pewnie zdobyć się na taki krok, wiąże się on z konsekwencjami, w szczególności dla chłopaka, ale pamiętaj, że w takim wypadku powrót do niego, czy nawet (!) okazanie mu swojego zainteresowania nie rozwiążą problemu. Raczej go nasilą, bo chłopak będzie wiedział w jaki sposób Tobą manipulować, jak uzyskać Twoją uwagę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...