Skocz do zawartości
Forum

Trudności ze snem bliźniaków


Gość kasiutarzynka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasiutarzynka

Witam! Jestem mamą 8miesięcznych bliźniaków. Niestety mam problem ponieważ kiepsko śpią w nocy. Budzą się co godzinę lub dwie. Domagają się wówczas jedzenia. Od 2m-ca życia są na mieszance. Od około miesiąca zbuntowały się i nie jedzą w ogóle mleka, jedynie kaszki, zupy, deserki, piją soki i herbatki. Do tego córka przez kilka nocy budziła się z histerycznym płaczem. Nikt nie był jej w stanie uspokoić przez nawet 2-3godz. Dzieci śpią same w swoich łóżeczkach. Z reguły nie ma większych problemów i zasypiają same. Niemniej jednak ostatnio budzą się np o 3 w nocy i nie śpią często nawet do rana. Wówczas domagają się uwagi i chcą się bawić. Ponadto w dzień śpią max. 2 razy po 15min. A ostatnio w ogóle nie chciały usnąć mimo, że ewidentnie były zmęczone. Kąpie je około 19.30 chociaż zdarza się, że muszę wcześniej ponieważ są potwornie marudne i chcą iść spać. Bardzo proszę o poradę, gdyż zajmuje się nimi przeważnie sama i niestety wyczerpują mi się siły i teraz to ja mam problem z zaśnięciem nawet, gdy mam chwilę na odpoczynek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość ewelinaxg

Proszę postarać się bardziej uregulować tryb życia dziewczynek. Kiedy zbliża się pora spania (nawet na ok. 2 godzin przed snem, po kąpieli) warto spróbować wyciszyć maluszki, przyciemnić światło, mówić ciszej, śpiewać kołysanki. Warto także ustalić konkretną porę pobudki i jej przestrzegać. Poza tym odradzam zasłaniania w dzień na czas snu okien. Polecam przeczytanie artykułu http://abczdrowie.pl/sen-niemowlaka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...