Skocz do zawartości
Forum

Kiedy rozpocząć branie tabletek antykoncepcyjnych?


Gość asiazpoznania

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Byłam dzisiaj u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Powiedzial mi, ze powinnam je brac od pierwszego dnia cyklu, ale jezeli mi sie spieszy moge je wziac nawet dzisiaj albo jutro (21 dzien cyklu), ale że zaczną one działac dopieropo 7-10 dni, czy to prawda i czy bede dobrze zabezpieczona? Czy lepiej poczekac ze stosunkiem do czasu przyjmowania drugiego opakowania?

Odnośnik do komentarza

Witam,
stosuję tabletki REGULON i to dopiero moje początki. Zbliża mi się koniec całego opakowania i powinnam dostać okres.
I kiedy dostanę okres, to jak?
Pierwszego dnia okresu od razu biorę pierwszą tabletkę z nowego opakowania?
Jak to jest?
Pomóżcie, bo nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza

~TIS1
Witam,
stosuję tabletki REGULON i to dopiero moje początki. Zbliża mi się koniec całego opakowania i powinnam dostać okres.
I kiedy dostanę okres, to jak?
Pierwszego dnia okresu od razu biorę pierwszą tabletkę z nowego opakowania?
Jak to jest?
Pomóżcie, bo nie mam zielonego pojęcia.

Witam!
Po pierwsze sugeruję, byś dokładnie przeczytała ulotkę tabletek, które zażywasz - wierz mi, wiele Ci to wyjaśni. Odpowiadając jednak na Twoje pytanie Regulon to klasyczne jednofazowe dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zażywa się je przez 21 dni, po czym należy zrobić 7 dniową przerwę. W czasie tej przerwy (zazwyczaj 3-4 dnia) pojawi się krwawienie z odstawienia. Po 7 dniach przerwy, czyli 8 dnia należy zażyć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania i kontynuować przyjmowanie tabletek z następnego opakowania zgodnie z tymi samymi zasadami.

Odnośnik do komentarza
Gość karolina1229

Witam. Mój problem jest dość złożony ale zacznę od początku. Chciałam zacząć znów brać tabletki antykoncepcyjne, jednak zbyt późno zażyłam pierwszą tabletkę, był to mój 7 dzień cyklu, skontaktowałam się z panią ginekolog, która uświadomiła mnie w tym, że nie będę zabezpieczona więc kolejnej tabletki nie zażyłam. Dziś po 2 tygodniach od zażycia tej jednej tabletki dostałam miesiączkę. Czy mogę teraz zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne i być pewna ich działania i bezpieczeństwa ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Przyjmuję Microgynon 21. W ostatnim cyklu brania tabletek zużyłam zgodnie z planem całe opakowanie. Następnego dnia (piątek) zaczęłam 7- dniową przerwę przed następnym blistrem. 2 dnia przerwy (sobota) zapomniałam o tym i wzięłam tabletkę antykoncepcyjną z nowego blistra. 3 dnia przerwy dostałam okresu, nie brałam tabletki. Od kiedy powinnam liczyć 7 dni przerwy i zacząć brać tabletki? Czy od 3 dnia przerwy (niedziela) czy od 1 dnia poprzedniego okresu odstawiennego (piątek)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...