Skocz do zawartości
Forum

Brak radości z życia i niska samoocena a depresja


Gość Cakeman

Rekomendowane odpowiedzi

krótko i na temat: - problemy od 4 miesięcy - brak zainteresowania otoczeniem - kompletny brak radości z życia - niska samoocena - nie potrafię już rozmawiać ze znajomymi, przez co jestem odstawiany na bok - spędzać czas lubię tylko z moja dziewczyną i tylko z nią umiem jeszcze rozmawiać - problemy z koncentracją - duży spadek zainteresowania sferą seksualną - uczucie zmęczenia - wychodzę ze znajomymi, ale i tak zazwyczaj się nie odzywam - przez wszystkie lata jakie spędziłem w szkole, miewałem napady śmiechu na lekcjach i nie narzekałem na nic, mimo niepowodzeń. nie zadręczałem się, nie miałem potrzeby zwierzania się komuś. teraz siedzę całe godziny lekcyjne bez słowa... - od długiego okresu czasu gram w grę internetową World Of Warcratf która mocno mnie wciagnęła i często zaśmieca mi mysli - dodam że mam 18 lat i takie coś spotkało mnie pierwszy raz, to nie są jakieś moje urojenia, bo ktoś mi powiedział o mojej zmianie Teraz potrafię napisać na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że to ta gra zniszczyła Ci prawdziwe życie. Jestes uzaleznioniony. Powinieneś natychmiast skończyć tą zabawe i poważnie zastanowić się nad terapia u psychologa. Czy dziewczyna wie o tej grze? czy ukrywasz to przed wszystkimi? Tu chodzi o twoje życie, to prawdziwe, nie wirtualne. Ratuj się chłopie.

Odnośnik do komentarza

Warto zastanowić się nad przyczyną takiego stanu. Piszesz, że trwa on od 4 miesięcy. Brak zainteresowania otoczeniem, trudności w rozmowach ze znajomymi, brak radości i niska samoocena, moga sugerować stan depresyjny. Należy wziąć pod uwagę czy nie wiąże się on z ucieczką do świata wirtualnego w tym wypadku świata gier. Spróbuj przestać grać w gry, najlepiej całkowicie ogranicz korzystanie z komputera. Jesli Ci się uda i ten czas spędzany przed komputerem zamienisz na spotkania ze znajomymi, problem powinien zniknąć. Jeśli jednak rozstanie z komputerem będzie trudne, istnieje ryzyko uzależnienia. W takim wypadku, koniecznie powinieneś udać się do psychologa, ponieważ Twój stan depresyjny jak i uzaleznienie może się pogłębiać i samodzielnie będzie Ci trudno rozwiązać problem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...