Skocz do zawartości
Forum

Biały i wodnisty śluz z pochwy


Gość Angel2011

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angel2011

Witam mam pytanie. od dzis rana piekły mnie okolice łechtaczki była ona zaczerwieniona i nabrzmiała.... a do tego mam biały wodnisty śluz. czy to mogą być objawy grzybiczne??? proszę o pomoc. a zaznacze ze jak pierwszy raz sikałam to piekło później już nie i jak dotykam bądź siadam czuję lekki ból...

Odnośnik do komentarza
Gość maryla 123

Witam.Przed każdą miesiączką mam wodniste upławy podbarwione krwią,koloru różowego,żółtego,brązowego,bezbarwnego a nawet szaro-czarnego.Tej wody wypływa ze mnie tak dużo że muszę kilka razy w ciągu dnia zmieniać bieliznę,trwają 2-3 dni.Ostatnią miesiączkę miałam 15 września ,do tej pory okresu brak,a zamiast niego mam te wodniste upławy które trwają już od miesiąca .Czy to może być wodniak jajowodu?Dodam że boli mnie brzuch przez cały ten czas i mam uczucie jego rozdęcia,szczególnie po lewej stronie.Choruję na wrodzony przerost nadnerczy,w 2000r.przeszłam operację usunięcia zrostów na jelitach.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam prawie 22 lata i od około pół roku męczy mnie niepokojący objaw.

Miesiączka zawsze była dla mnie bolesna, ginekolog nie widział nigdy problemów w moim układzie rozrodczym. Robił USG dopochwowe i uważał, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Od około pół roku zauważyłam, że w połowie cyklu (mniej więcej wtedy, gdy przypada owulacja), zaczynam mieć dziwny ból podbrzusza. Taki jakby... rozpychający. W dodatku w tych dniach nie mam apetytu. To zazwyczaj trwa 1-3 dni. Najbardziej jednak martwi mnie bardzo wodnista wydzielina z pochwy, która towarzyszy mi mniej więcej od połowy cyklu do samej miesiączki. Wydzielina nie śmierdzi, nie jest grudkowata. W zasadzie wyglądałaby normalnie, gdyby nie była taka rzadka. Cały problem, to to, że jest jej naprawdę dużo i że jest wodnista, biała. Jak mleko. Nie odczuwam żadnego swędzenia, ani niczego niepokojącego.
Myślę, że warto dodać, że odczuwam ból przy stosunku, taki rozcinający w środku mój brzuch.
Nie wiem, czy może przesadzam (jestem trochę hipochondrykiem), bo to jest zupełnie normalne i z wiekiem ilość tej wydzieliny i konsystencja trochę się zmienia, czy rzeczywiście mam się czym martwić i powinnam ruszyć do lekarza. A może to efekt nieodpowiedniej diety?

Dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zrobić sobie kurację probiotykiem dopochwowym, mi przy upławach pomaga invag, szybko przynosi ulgę. Może mikroflora w twojej pochwie została zaburzona przez zażywanie jakiegoś leku lub wyjście na basen – na twoim miejscu zrobiłabym wymaz z pochwy. Jeżeli upławy się nie zmniejszą to wybierz się do lekarza, moja znajoma z pracy miała bardzo bolesne miesiączki, silne bóle podczas jajeczkowania i stosunku oraz wodniste upławy i okazało się że ma cystę endometrialną i wodniaka na jajowodzie. Wiesz zawsze lepiej sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

W razie gdyby ktoś również szukał odpowiedzi na podobne dolegliwości - byłam u ginekologa, okazało się, że mam bardzo dużą nadżerkę. Poza tym - brak pozostałych zastrzeżeń. Aktualnie czekam na wynik badania cytologicznego. Lekarz przepisał mi Gynalgin dopochwowo i Flumycon w kapsułkach. Po odebraniu wyników cytologii, pewnie będziemy decydować co dalej.

Także Dziewczęta, nie zwlekajcie z wizytą u ginekologa, jak tylko zauważycie coś niepokojącego lub po prostu niestandardowego. Bo im dłużej czekacie, tym gorzej!

Dużo zdrowia :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Od pewnego czasu zauważyłam ze mam obfite uplawy z pochwy, są one białe konsystensji jak mleko, kiedy chodzę wieczorem bez bielizny to czuje jak leci mi po nogach, pozńiej są one gęste , jak sie myje to z pochwy wydobywam coś takiego jak flegma, biało-żółtego koloru, cóż może to być ? Czy to grzybica? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Gość huragan333

To wygląda na grzybicę (typowe upławy białe serowate ale u nie każdego tak samo). Idź koniecznie do ginekologa bo on przepisze ci leki przeciwgrzybicze. Teraz doraźnie clotrimazolum do smarowania a w trakcie leczenie zrób sobie 7 dniową kurację invagiem, który przywraca odpowiednią mikroflorę w pochwie a to konieczne aby grzybica nie wracała.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej by było gdybyś zrobiła posiew z pochwy, ale też wydaje mi się że to może być grzybica. Wizyta u lekarza konieczna, wyżej koleżanka dobrze radzi, kuracja probiotykiem jak najbardziej wskazana – szybciej się wyleczysz i zachwiana flora pochwy zostanie odbudowana. Przy ostatniej infekcji wywołanej przez E. coli też stosowałam invag, szybko mi pomógł i nie miałam nawrotu problemu. Pamiętaj również żeby twój partner leczył się razem z tobą.

Odnośnik do komentarza

W poniedziałek odebrałam wyniki cytologii. Nie wiem czemu, ale nie określili mi grupy :( Mogę tylko podejrzewać, że jest II, ale to jak przewidywanie pogody na przyszły rok :)

Na wyniku jest napisane tak:
NIE STWIERDZONO NEOPLAZJI ŚRÓDNABŁONKOWEJ ANI NOWOTWORU ZŁOŚLIWEGO.
Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami naprawczymi).

Podpis i to wszystko.

16 marca kończę kurację lekami, planuję 18/19 marca iść na kontrolę.

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że też podejrzewałam, że to zupełnie normalny śluz w dniach płodnych, jednak czasami było go tak dużo, że czułam się jakbym "popuściła" ;) a do tego miałam pobrudzoną całą bieliznę i jeszcze spodnie. No i ten intensywny zapach. Bez wkładek się po prostu nie dało.

Odnośnik do komentarza

Paula0606
Witam,

Od pewnego czasu zauważyłam ze mam obfite uplawy z pochwy, są one białe konsystensji jak mleko, kiedy chodzę wieczorem bez bielizny to czuje jak leci mi po nogach, pozńiej są one gęste , jak sie myje to z pochwy wydobywam coś takiego jak flegma, biało-żółtego koloru, cóż może to być ? Czy to grzybica? Pozdr.

Witam!
Opisane przez Panią objawy wskazują na infekcję dróg rodnych. Najprawdopodobniej rzeczywiście jest to infekcja o etiologii grzybiczej. Koniecznie proszę skonsultować się zatem z lekarzem ginekologiem w celu wdrożenia prawidłowego leczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość anik55

witam, mam tak samo z tym śluzem. zaczął się 3 tyg temu (powinnam mieć wtedy okres jeszcze nie mam) razem z kłuciami jajników oraz od pochwy do pępka bolą mnie też piersi(wogóle wszystkie okolice) i jest mi niedobrze. dodam że testy były negatywne. odpiszcie mi jak wiecie coś na ten temat bo wizyta u gin dopiero za 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie
Od pewnego czasu wydobywa mi się biała wydzielina jak mleko. I przez to wszystko korzystam wkładek higienicznych bo bardzo brudzi bieliznę. Czasami mam upławy pieczenia w okolicy pochwy.
Czasami się zastanawiam czy to może być wpływ na leki które biorę przy niedoczynności tarczycy.
Na tą chorobę lecze się od urodzenia. Proszę mi pomóc :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...