Skocz do zawartości
Forum

Jak dobrze sypiać?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak dobrze sypiać i nie budzić się z bólem brzucha albo karku. W tygodniu idę spać o 23:00 jednak zasypiam dopiero koło 1:00 w weekend chodzę spać o 3:00 mimo tego i tak nie mogę od razu zasnąć i dopiero po półtorej godzinie zasypiam.

Odnośnik do komentarza

A uprawiasz inensywnie jakiś sport, męczysz organizm kopaniem ogródka, jakimiś fizycznymi pracami? Idziesz spać w pokoju wcześniej przewietrzonym, z pościelą wczesniej wystawioną na balkon , taką pachnącą świeżym powietrzem?

Może przed snem obmyslasz wszystkie niepokojące Cię sprawy. Zacznij sobie pięknie marzyć przed snem, to może szybciej uśniesz. A na pewno nie można przed snem zbyt niepokojących filmów typu thriller, film grozy oglądać.

Jaki masz brzuch jak idziesz spać? Nie można iść za bardzo na głodnego spać, bo nawet burczenia brzucha nas wybija ze snu, ale nie można tez miec napchanego brzucha, bo zbyt cięzki brzuch to tez dyskomfort. Przed snem naparz sobie meliski, pięknie uspokaja. Niektórych uspokaja na noc mleko gorące z miodem. Kolorowych snów Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Przede wszystkim nie napinać się na spanie, raczej cieszyć się z dłuższego życia w świadomości. Trzeba tylko zadbać by jednak system budzenia nie zawiódł.
Alkohol bardzo pomaga spać, piwo wręcz rewelacyjnie pomaga spać, więc nie rozumiem wypowiedzi eksperta, ale nie zalecam.
Można kupić chyba jeszcze tabletki z chmielem w aptece.
Trzeba znaleźć swój sposób na zasypianie bo nie ma uniwersalnego, jedni z książką, inni z TV.............. Ważne opracować swój rytuał przygotowań do snu i nie napinać się bo można nabawić się nerwicy o ile za dużą wagę przywiązuje się do tego elementu życia, podobnie jest z jedzeniem.

Odnośnik do komentarza

margolcia_63 Nie zaleca się pić alko przed snem, bo można się uzależnić i od alkoholu i od spania po alkoholu. Po odstawieniu głębszych organizm przyzwyczajony, że był wspomagany, już w ogóle będzie miał problemy ze snem.

Odnośnik do komentarza

ja także nie radze pić przed snem. ja piłam np. popołudniu, ale wieczorem miałam kaca bolał mnie żołądek. hmm..myślę, że jest taka piękna rada jak dobrze sypiać. Wyjedź na wakacje w czyste powietrze np. do lasów gdzieś, nad jezioro. Nie ważne, jak długo będziesz spać, ale będziesz czuć się dobrze i myślę, że też z zasypianiem nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...