Skocz do zawartości
Forum

czy moja corka moze miec autyzm


Rekomendowane odpowiedzi

moja córka ma obecnie 18 miesiecy . Często ja obserwuje i wydaje mi się , że jest z nia coś nie tak . Zacznę może od rzeczy , które potrafi wykonać

- reaguje na swoje imię
- jest kontakt zwrokowy ( czasami na niektorych ludzi nie patrzy)
- podaje czesc
- daje buzi
- umie pokazac gdzie jest oko , nos , stopa
- nasladuje mnie gdy udaje indianina lub marszcze nos
- robi kosi kosi
- robi ze mna noski noski
- umie mowic mama ( na mnie mowi gaga), tata, baba, lilka , iś(miś ) , ka ( kura, kaczka) , ja , ne (nie) , dzidzi, ba , kot , liga
- gdy sie jej zapytam gdzie jest tata , babcia , Filip , Kuba ciocia - odkreca sie w stronę tej osoby
- gdy mowie zrob pisi pisu to idzie do stolika bierze kredki i rysuje
- gdy mowie zeby zatanczyla przy muzyce to albo kreci pupa albo kreci sie w kolko
- jak powiem , ze idziemy da da to biegnie do drzwi
- kiedy sama chce na dwor to przynosi mi buty lub kurtke/czapke lub kieruje sie do drzwi
- umie obecnie nasladowac krowe , i jak placze dzidzi
- kiedy ogladamy książkę i proszę zeby mi wskazala krowe , kaczke , psa to wskazuje ( czasami blednie wskaze )
- jak jedziemy autem i otworzymy jej drzwi to zaraz wsiada do fotelika
- cieszy sie na widok dzieci czasami zaczepia dziecko , lecz zawsze jest zabieranie zabawek
- kiedy chce zebym jej wlaczyla tv przynosi pilot , jak chce zebym jej wlaczyla telefon rowniez go przynosi
- bierze telefon wraczke i udaje ze dwoni ,
- bierze grzebien i udaje ze sie czesze , teraz nawet zaczela uzywac patyczkow do uszu
- pomaga mi w ubiorze czasami jej musze powiedziec zeby mi dala nozke czy raczke ale zazwyczaj robi to z automatu
- kiedy nas nie ma a wracamy do domu to okazuje radosc idzie na rece
- jak chce sie usiasc na moim miejscu to ciagnie mnie za reke zebym zeszla
- gdy jej cos pokazuje palcem to sie spojrzy w to miejsce czasami ma dni , ze tego nie robi
- kiedy jej sie zapytam gdzie jest si to dotyka grzejnika
- gdy do kogos idziemy i kaze jej zapukac w drzwi to puka
- jak np. zmywam a ona chce zebym byla z nia w pokoju to idzie do mnie przytula sie do mnie i wola gaga
- jak ma cos w raczce i chce zeby mi dala to da chyba ze cos jej sie naprawde podoba to wtedy nie odda
- jak widzi ze wychodze idzie za mna
- kiedy mowie do niej chodz przebierzemy pupe smieje sie i ucieka
- kiedy jej mowie ze nie wolno to albo zacznie sie smiac albo plakac , czasami pogrozi mi nawet palcem
- z zabawek to lubi bawic sie baczkiem - kiedy sama nie moze puscic to saiadam kolo niej i mowie zeby dala mama pusci to mi podaje przyglada sie przy czym sie smieje , lubi pilki kopie je albo rzuca za siebie
- czasami przynosi mi lalke zeby jej wlaczyla bo nawet doroslemu ciezko ja uruchomic
- na dworzu wielbia bawic sie lopatkami , grabkami w piasku
- bardzo lubi sie wyglupiac
- lubi zabawe w akuku ( zaslania sie kocem )
- lubi zwierzeta i nie boi sie ich
- jak przyniosze wanienke do kapania to zaraz do niej wskakuje , nie ma problemu z myciem glowy
- uwielbia wchodzic na meble , wyrzucac z nich rzeczy
- potrafi sama wejsc i zejsc ze schodow ale jej i tak pomagam ze strachu ze sie przewroci
- kiedy sie czegos boi ucieka do mnie
- ogolnie nie przeszkadzaja jej zmiany w domu czy zmiana otoczenia
- sama zasypia
- lubi ogladac ksiazeczki patrzy na obrazki czasmi sobie pokazuje palcem i udaje ze czyta
- akceptuje obcych ale jak kos z pbcych chce ja wziasc to ucieka do mnie
- o jedzenie upomina sie placzem
- przespi cala noc czasami w nocy chce mleka
- jak jej cos sie spodoba w tv to sie cieszy i pokazuje na tv palcem
- jak zobaczy psa czy kota w tv to sie smieje i wola aa
- bardzo czesto jest w ruchu

Corka jest radosnym , smialym dzieckiem . Wiadomo ma swoje dni kiedy marudzi , jest placzliwa

Zachowania , ktore mnie u córki niepokoją :
- krecenie sie w kolko corki czasami przy tym spuszcza glowe w gol a wzrok kieruje do gory
- jej lezenie w lozku potrafi tak lezec ok 30 min , nie lezy bez ruchu przekreca sie mowi sobie
- pokazywala papa , gdzie kokoszka dziobala - teraz wykonuje to jedynie do lustra DODAM ZE NIE SPEDZA WIELE CZASU BRZED LUSTREM TO TRWA GORA MIN DWIE
- pokazywala gdzie ma kolano , cycy ,pepek , nasladowala kure , pokazywala gdzie jest swiatelko teraz prezesatala CO PRAWDA BYLA TAKA SYTUACJA ZE NIE POKAZYWALA A ZA KILKA TYG ZNOW POKAZYWALA
- ukleknie na kolana skacze tak tez nie za dlugo czasami przy tym odchyla glowe
- kiedys jak jej powiedzialam zeby przyniosla ksiazeczke bedziemy czytc to szla do drugiego pokoju i przynosila teraz przestala
- jak ja prosze zeby cos przyniosla to tego nie zrobi
- przeciera oczka cala dlonia

To chyba juz wszystko . Rozmawialam z polozna srodowiskowa to mi powiedziala ze naczytalam sie o autyzmie i mam na tym punkcie obsesje juz i ze to ja potrzebuje pomocy psychologa nie dziecko ( obecnie jestem w 7 mc) , twierdzi ze przesadzan , ze dziecko ma swoje prawa i moze miec dziwaczne zachowania . Pocieszala mnie tym ze jej wnuczka tez sie w kolko krecila i to bardzo a jest normalnym dzieckiem a znow wnuk zaczal mowic jak mial 3 lata .Polożne w szputalu też mówią że czego chce od dziecka . Mąż i rodzina mowią również , że córka jest normalnym dzieckiem , ze nei widzą nic dla nich niepokojącego.
Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza

Przecież Twoje dziecko jest radosne, kontaktowe, ruchliwe,umie wiele, rozumie też wiele to o co Ci chodzi?
Jeśli jesteś w ciąży to powinnaś mieć radosne myśli a nie takie zamartwiające się ,o nic - każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Czasem jakby zapomina czegoś już wyuczonego, bo zajmuje się z trudem poznaniem nowej umiejętności. Czasem się mówi,że żywiolowe i ruchliwe dzieci, szczególnie chlopcy nie maja czasu się uczyć mówić, bo ruch ich rozsadza Drugie Twoje dziecko znow Cię będzie zaskakiwało, tyle, że przy drugim może będziesz bardziej umiała odczuwać radość, tak myśle, choć może Ty jesteś inna. Ja też martwilam się, czy wszystko jest z dzieckiem dobrze ale też martwilam się czy ja dobrze sobie radzę z dzieckiem, przy drugim już się tak nie martwilam, tylko bardziej umialam cieszyć, ja bylam pewniejsza swoich umiejętności.
Natomiast chyba tak wnikliwie nie czytalam, co może się zdarzyć i żylam w większej nieświadomości. Trochę z wyboru, bo jak czytalam co powinno umieć 4-mies dziecko, a mojemu się nie chcialo tego robić, to po konsultacjach z koleżankami doszlyśmy spokojnie do wniosku, że nasze widać są inne i normy ksiązkowe są zawyżone- po prostu sobie z tego żartowałyśmy. Czasem jak koleżanka przyszla ze zbytnim zdolniachą, to trochę znów mialam wątpliwości.

Jak się ma dziecko, to ZAWSZE będą niepokoje i trzeba umieć nad nimi panować. Owszem dziecko obserwujemy, ale nie wysnuwamy zaraz tragicznych wniosków. Mężczyżni są czasem zdrowsi w reakcjach- oni czasem nie zauważają innych dzieci, ale ich wlasne są najlepsze i najmądrzejsze. Są po prostu dumni ze swoich dzieci, a my jako nadopiekuńcze mamuśki szukamy dziury w calym, zupelnie niepotrzebnie.

Uwierz w swoją szczęśliwą gwiazdę, poznalaś fajnego faceta i Wasze dzieci będą tylko fajne, mądre i zdrowe. Jak będą dorastać to troszkę dadzą popalić, ale teraz trzeba cieszyć się z córeńki i marzyć aby braciszek lub siostrzyczka byli równie zdrowi i dobrze się rozwijający.

Pozdrawiam i życzę więcej pewności siebie i swojej kochanej córeczki.

Odnośnik do komentarza

Też uważam,że nie powinnaś się przejmować na zapas,dzieci mają to do siebie ,że nie zawsze wykonują polecenia,
co do mowy to zauważyłam ,że teraz większość dzieci ma opóźniona mowę,myślę ,że jakiś wpływ na TV,a dzieciom w tym wieku trzeba dużo czytać bajek,najlepiej, wierszowanych.

A co do autyzmu ,to na forum i tak nikt nie postawi diagnozy,w tym wieku to i pewnie specjalista by się nie podjął.

Dlatego wyluzuj i ciesz się życiem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Możesz napisać w skrócie, gdzie Ty widzisz problem ? Bo nawet przy niepokacych zachowaniach wymieniasz te pozytywne. Wiec nie bardzo wiadomo gdzie jest problem.
Poza tym masz świadomość tego co to jest autyzm i jak wyglądają jego objawy ? Jeśli nie posiadasz żadnych informacji na ten temat, to może warto poczytać. W necie jest mnóstwo różnych ciekawych artykułów. Może warto od tego zacząć, zanim będzie się doszukiwalo chorób u dziecka. Zapewniam Cię, że autyzmu nie da się przeoczyć.

Odnośnik do komentarza

Sorry ,ale dziewczyna pisała ,że naczytała się aż za dużo o autyzmie ,może i jest nadwrażliwa,ale widocznie ma jakieś podstawy ,żeby się niepokoić ,choć to nic nie da ,ale takie są matki...
nie da się opisać tego co zaobserwuje matka,widać,że ma jakieś obawy,my tu na pewno tego nie rozstrzygniemy, ani w jedną ,ani w drugą stronę.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że na forum nikt nie zdiagnozuje dziecka. Od tego są specjaliści. Z tym, że autorka nie wymieniła ANI JEDNEGO objawu, który mógłby chociaż wskazywać na to, że dziecko rozwija się nie prawidłowo. Niepokojące zachowania, które wymieniła autorka są zupełnie normalnym etapem u tak małego dziecka.
,, Nie pokazywała kokoszki, ale za chwilę pokazywała, przeciera oczka rączkami itp... ,,
Bądźmy poważni.....
Może ma za dużo czasu. Naprawdę lepiej skupić się na tak cudownym etapie jak macierzyństwo, niż wymyślać cuda na kiju. Z autyzmem mam do czynienia, ale nie czuje się na siłach go diagnozować, z tym że w tym opisie nie widzę kompletnie nic co mogłoby na autyzm wskazywać. Swoją drogą proponuję autorce konsultację ze specjalistą, z tym że ze sobą a nie zdrowym i zupełnie normalnie rozwijającym się bardzo fajnym z opisu dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...