Skocz do zawartości
Forum

Starania o dziecko z duphastonem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam staramy się z mężem o dziecko. Z powodu nieregularnego cyklu ( miałam czasami okres co 40 czasami 55 dni ) biorę duphaston od 3 miesięcy, od 16 do 25 dnia cyklu. Teraz jestem w 21 dniu cyklu od 3 dni mam bóle podbrzusza i jajnika prawego wczoraj dostałam lekkie plamienie widoczne tylko na papierze przy podcieraniu było różowe dzis już nic nie ma tylko lekkie brazowe paseczki. Test owulacyjny negatywny. Poza tym caly ten cykl bolą mnie piersi i to bardzo A od 3 dni doszły bóle krzyża ledwo chodzę. Nie wiem co myśleć czy to może być ciaza. Dodam ze w grudniu byłam w ciąży biochemicznej.

Odnośnik do komentarza

Witaj, robisz jakieś badania? okres zaczął się regulować?7 dni po szczycie owulacji powinnaś zrobić progesteron a później w ok 11 dniu powtórzyć, jeśli rośnie to prawdopodobnie ciąża(tak słyszałam), jednak te bóle które opisujesz mogą wskazywać na ciąże i krwawienie implantacyjne możesz mieć. Na bete za wcześnie chyba że stosunek był ok 14 dni temu bo potrzeba ok tyle od zapłodnienia by beta zaczęła rosnąć, o teście z moczu nie ma co mówić, najwcześniej w 1 dniu spodziewanej miesiączki. Ja jestem na etapie badań ;)

Odnośnik do komentarza

Nie robiłam żadnych badań lekarz w ciemno wypisal mi leki na regulacje co z tego że okres mam regularnie jak wychodZi że owulacji wcale.No i zrobiłam wyniki beta wyszła 0.100 a progesteron 0.12 wiec nie na ciąży i wychodzi na to ze nawet owulacji nie było. Mam dość chyba przestane brać lek. Złe go znoszę trudno zobaczymy może samo się uda.

Odnośnik do komentarza

tylko poczytaj opinie o ginekologach prywatnie na necie bo wiesz ja też chodziłam do jednego prywatnie wizyta 5 minut i wypad a nie wytłumaczył a tak mnie wyleczył że trzymał mnie z resztkami po poronieniu od czerwca do września mówiac ze samoistnie się oczyszcze po 4 miesiacach ciągle miałam bole krwawiłam az w koncu udałam sie do innego lekarza tez prywatnie to załuje ze chodziłam do tamtego bo wyleczył mnie tak ze miałam juz zakazenie organizmu a na dodatek bałagan w brzuchu miałam ze lekarz ten co teraz do niego chodze 4 miesiace zeszło mu 4 miesiace aby zrobic porzadek w moim brzuchu tak ze badz ostrozna tez co do wyboru lekarza prywatnie bo jedni sa lekarzami z powołania a drudzy tylko kase trzepia a nie lecza i badz cierpliwa wszystko bedzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza

I jestem spowrotem byłam u innego lekarza stwierdził że branie duphaston bez żadnych badań i monitoringu jest nieodpowiednie gdyż jeśli wezmę za szybko przy moich długich cyklach to mogłam owulacji nie mieć. Zlecił zrobić badania. I nie brać leku. W 13 dniu cyklu wyniki takie
fsh 4.4 mlU/ml
Lh 7.5 mlU/ml
Estradiol 85 pg/ml
Prolaktyna 9ng/ml
w 21 dniu cyklu zrobiłam progesteron wynik 8.75 czy to dobre wyniki bo sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...