Skocz do zawartości
Forum

Antybiotyk i tabletki antykoncepcyjne


Gość myffp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka1990

Witam. mam 21 lat. Lekarz wykrył u mnie PCO. Jestem w trakcie brania drugiego opakowania leku Y***. w przerwie miedzy braniem leku zażywałam antybiotyk T***. wziełam tego 12 tabletek (1 co 12 godzin). Czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? jak tak to kiedy powinnam wykonac test? od okolo 3 dnich mam czeste parcie na pęcherz, zawroty głowy i mdłości. przy 1 opakowania antykoncepcji tak mi sie nie działo, nawet miałam lekkie plamienia w sluzie ale lekarz powiedzial, że to sie zdarza przy rozpoczeciu terapii hormonalnej. przy drugim opakowaniu nie mam juz żadnych plamień. Dziękuję i proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Nie bardzo rozumiem. Myslisz, że od antybiotyków zaszłaś w ciążę? tak wynika z tego co piszesz... Test wykonaj po 10 dniach od współżycia, bo mniemam, że uprawiałaś seks, skoro obawiasz się ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam, Nurtuje mnie pewne pytanie, mam nadzieje, że przez ten portal uzyskam odpowiedź. Lekarz przepisał mi dziś antybiotyk, który mam brać przez 5 dni (do środy), aktualnie dziś jest pierwszy dzień siedmiodniowej przerwy. Pytanie brzmi następująco, czy branie antybiotyku w przerwie, i skończenie brania go dwa dni przed wzięciem nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych wpływa na ich skuteczność? Czy zapewniając ochronę jelitom biorąc tabletki osłonowe, można być później pewnym, że się nie zajdzie w ciąże? Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie ,biorę tabletki anty Midiana, ostatnio zażywałam antybiotyk Levoxa przez 10 dni podczas tego czasu zabezpieczałam sie dodatkowo prezerwatywą ,po tych 10 dniach pojawiła się 7 dniowa przerwa podczas której też się zabezpieczałam. Rozpoczęłam nowy bister i po 5 dniach kochałam się już bez dodatkowego zabezpieczenia, jak myślicie czy postąpiłam slusznie czy coś zaniedbałam i może być w moim przypadku ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

pytam, bo wiem, ze antybiotyki mogą obniżać działanie tabletek( mój antybiotyk z tego co czytałam, nie jest silnym antybiotykiem, ale nie wiem czy zaburza, na ulotce o tym nie wspomniano) po prostu nie jestem pewna czy odczekałam wystarczającą ilość czasu, czy ktoś wie coś na ten temat i mógłby mi pomóc będę wdzięczna za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...