Skocz do zawartości
Forum

Jak wygrać z nadwagą?


Gość joker89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 21 lat mój wzrost 1.94 m waga 138.2 kg wiem że jest to bardzo duża nadwaga niestety nie mam pojęcia jak ją zgubić próbowałem wiele diet ale w żadnej się nie utrzymałem wiem że nie będzie to łatwe i czeka mnie dużo wysiłku ale czy jakiś specjalista mógłby mi coś doradzić rozplanować jakąś dietę na cały tydzień może to by mi pomogło gdybym przymusił się do przestrzegania tego planu gdyż wcześniejsze moje diety były planowane chaotycznie i nigdy nie miałem dokładnego rozkładu na cały tydzień z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

To zbyt duża utrata wagi jak na tak krótki czas. Jeśli chcesz chudnąć zdrowo powinnaś chudnąć ok. 5 kg miesięcznie. Po jadłospis udaj się do dietetyka. Musisz jednak oprócz trzymania diety pamiętac o regularnym ćwiczeniu. Możesz biegac, pływac, jeździć na rowerze, spacerować, wykonywać ćwiczenia rozciągające. jeździć na rowerku stacjonarnym albo uprawiac jakieś sporty zespołowe. taniec też świetnie spala kalorie.

Odnośnik do komentarza

Przy zrzuceniu tylu kilogramów, Twoja skóra może okazać się obwisła, dlatego pamiętaj o stosowaniu różnych balsamów do ciała ( tzw. 'ujędrniających' ). Pamiętam, że bardzo dobrym okazał się balsam z avonu, jednak nie pamiętam pełnej nazwy :( Jak sobie przypomnę na pewno dam znać.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Musisz koniecznie przejść na dietę odchudzającą. Cierpisz na otyłość II stopnia, Twoje BMI wynosi 36,7, dla prawidłowej wagi BMI powinno wynosić 19,5 - 24,9.
Dieta odchudzająca powinna mieć ograniczoną ilość kalorii. Proponuję Ci przejść na dietę 1500 kcal. Jest ona lepsza od diety 1000 kcal gdyż nie odczuwa się tak głodu. Zakłada ona jedzenie 4-5 posiłków co 3-4 godzin.Trzy główne posiłki powinny zawierać porcję warzyw, produkty dostarczające pełnowartościowe białko i węglowodany. Drugie śniadanie i podwieczorek są po to żeby zmniejszyć uczucie głodu, dlatego mogą zawierać same węglowodany albo nabiał: maślanka, jogurt, owoc, twarożek. Śniadanie i obiad to powinny być najbardziej kalorycznymi posiłkami, mającymi dać ci energię na pierwszą i drugą połowę dnia. Dieta 1500 kcal pozwoli ci na dostarczenie dziennie 77 g białka, 208 g węglowodanów, 42 g tłuszczów, 25 g błonnika oraz cenne witaminy i minerały. W pewnym momencie waga stanie w miejscu będzie to spowodowane tym iż Twój organizm zacznie robić zapasy na ciężkie czasy, po za tym Twój organizm będzie miał mniejsze zapotrzebowanie energetyczne przez co będzie spalał mniej tłuszczu. Uprzedzam Cię od razu, że tak będzie. Musisz jednak wytrwać i jakoś przetrzymać ten okres.
Z swojej diety wyeliminuj cukier i sól a także tłuste mięsa ( wieprzowinę, kaczkę, baraninę) i potrawy z dodatkiem tłuszczy pochodzenia zwierzęcego ( pasztet, konserwy, tłuste wędliny).Lepiej zastąp je tłuszczami roślinnymi takimi jak oliwa, oleje roślinne np rzepakowy, słonecznikowy czy olej z dyni Nie powinieneś jeść dań gotowych ze słoików, puszek czy torebek. W zamian za te wszystkie wyrzeczenia możesz spokojnie jeść ryby, chudą wołowinę i cielęcinę oraz drób czyli indyk i kurczak. Potrawy lepiej gotuj, piecz w folii lub grilluj niż smaż. Możesz też jeśli lubisz dusić i gotować na parzę ale do tego potrzebne jest trochę więcej czasu. Możesz jeść też nabiał, białe, chude sery, jogurty, kefiry i maślanki ale bez dodatku owoców i cukru.
Pij dziennie co najmniej 2 litry płynów, oczywiście nie słodzonych. Możesz pić soki, wodę, lekkie napary herbaty.
Do swojej diety dołącz ćwiczenia fizyczne i sport. Zacznij od lekkich ćwiczeń i z każdym tygodniem wydłużaj ich czas i zwiększaj intensywność. Dobrym pomysłem jest basen, podczas pływania pracują wszystkie grupy mięśni i dodatkowo poprawia się wydolność naszego układu oddechowego i krwionośnego.

Odnośnik do komentarza

ale po co Ty się chcesz odchudzać. nie rozumiem tej całej fascynacji wieszakowatym ciałem. Jestem chłopakiem i nie podobają mi się wieszaki. Dużo lepiej jest jak dziewczyna jest wysportowana ma mięśnie i trochę tluszczyku a nie samę kości i skórę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...