Skocz do zawartości
Forum

Badania przy otyłości u dziecka


Gość Alicja KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alicja KM

Moja 10- letnia córka ma ok.163 cm wzrostu i wazy 73 kg. Nie je ponad miarę, słodycze są w naszym domu wydzielane, chrupek itd nie jemy w ogóle. Reszta rodziny (rodzice i dwaj bracia zaliczają się do \"normalnych\" - chłopcy- do szczupłych).
Badania krwi wykazały funkcjonowanie wątroby \"w górnych granicach\", ale ich nie widziałam, pani doktor twierdzi, ze są jeszcze w normie i to nie moze wpływać na otyłość.
Dla sprawdzenia zaleca ich powtórzenie za jakoś czas. Córka ma tez bardzo łamliwe paznokcie i odwapniony ząb (badania nie wykazały braku wapnia).
Dwa razy w tygodniu chodzi na treningi pływackie(po godzinie), dwa razy na wioślarstwo (po 2 godz.), a w soboty na trening karate (1 godz.), w szkole bierze udział w zajęciach sportowych.
Moje dziecko jest rozsądne, optymistyczne, ma przyjaciół, ale wygląd doskwiera jej coraz bardziej.
Ostatnio musiała opisać dla pani doktor, co i ile jadła przez tydzień. Nie jest tego duzo. Następnym krokiem ma być porada psychiatryczna. Czuję, ze nie tędy droga. Proszę o pomoc- poradę.
Alicja

Odnośnik do komentarza

Jeśli lekarz po przeprowadzeniu badań, znający pacjętke zaleca pójście do psychologa to powinnaś tak zrobić. Skoro tak jak mówisz Twoja córka ma dużo ruchu i nie je dużo problem musi być gdzieś indziej. Być może jest to problem psychiczny, być może Twoja córka nie mówi Ci wszystkiego i podjada jak nie widzisz. Możesz poprosić lekarza o przeprowadzenie badań na poziom hormonów tarczycy. Radziłabym stosować się do zaleceń lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...