Skocz do zawartości
Forum

Brak apetytu, biegunka i gorączka


Gość Maudinia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maudinia

Dzień dobry
Moje dziecko ma 13 miesięcy, waga 11680g i mierzy 75cm. Ostatnio wykonałam jej badanie krwi, ponieważ jest cały czas na piersi. Nic innego nie chce jeść. Był owszem czas (1,5 tygodnia) kiedy ładnie jadła tzn. na śniadanie kaszę mannę na mleku modyfikowanym lub zwykłym, obiadek - pół słoiczka, owoce, deserki. Potem nastąpiło jakieś zablokowanie. Nie wiem czy czasem to znowu nie przez zęby.Ona bardzie smakuje potrawy niż się nimi najada. I prawie nic nie pija (czasami kilka łyżeczek soku) prócz mleka z mojej piersi. Oto wyniki, które nie są w normie: krwinki białe WBC 14,83x10^3/ul, krwinki czerwone RBC 5,22x10^3/ul, MCV 66,7fl, MCH 21,1pg, MCHC 31,6g/dl, RDW-CV 15,5%, % monocytów 8,2, liczba limfocytów 7,35x10^3/ ul, liczba monocytów 1,22x10^3/ ul, żelazo 18,2 ug/dl, CRP 37,09 mg/l. Hemoglobina wynosi 11,0 g/dl i hematokryt 34,8% i one są w normie. Dodam że dziecko dzień wcześniej miało gorączkę i biegunkę (podejrzenie delikatnej grypy jelitowej) i w dzień badania krwi zwymiotowało. I po tym wszystkim wszystko się uspokoiło. Dodam jeszcze w skrócie, że 13.03 miała wykonywaną szczepionkę przeciwko śwince,różyczce,.. tydzień później miała sensacje żołądkowe opisane powyżej a dwa tyg. później jak się okazało ma anginę. Po szczepionce został przez 3-4 dni podany lek ferrum. I nie wiem czy czasem on nie jest za ciężki na jej żołądek przez co mogła by mieć te sensację? Oczywiście miała kontakt z dzieckiem, które miało biegunkę i zapalenie oskrzeli, ale dopiero po 4 dniach jego wyleczenia. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Radzę skonsultować się z lekarzem. Należy zweryfikować wynik morfologii po dobrym nawodnieniu dziecka, gdyż zarówno podwyższone RBC jak i WBC mogło być wynikiem odwodnienia. Bardzo wskazane jest dokładne zbadanie dziecka przez lekarza, który dopiero po ocenie stanu klinicznego może prawidłowo zinterpretować wynik. Poza tym należy tez zidentyfikować przyczynę braku apetytu u Pani dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...