Skocz do zawartości
Forum

Podrażnienie mieszków włosowych?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem zaczął się prawdopodobnie od dość mocnego toniku z kwasami, który po prostu przedawkowałam. Na mojej buzi pojawiało się mnóstwo krostek, pęcherzyków, nacieków płaskich, jak i wypukłych(zdjęcia). Po odstawieniu go, problem zniknął, jednak po pewnym czasie wróciłam do kosmetyku z tym, że na innych zasadach. Problem wrócił po kilku użyciach jak bumerang, ale nie zniknął po odstawieniu. Moja skóra buzi reaguje wysypem na KAŻDY krem, emulsję, żel... Służy jej wyłącznie maść z witaminą A, której nie mogę stosować dzień w dzień, gdyż moja skóra to skóra mieszana, w strefie T dość tłusta, skłonna do zaskórników.
Byłam u 4 dermatologów, każdy ma inną radę, inną teorię, ale żaden nie wspomniał o chemicznym, nabytym podrażnieniu mieszków włosowych. Nasłuchałam się natomiast o trądziku, czy używaniu sterydów na twarz, co w grę nie wchodzi, bo nie usunie to przyczyny. Czy ktoś z Was miał coś podobnego i może mi pomóc? Z sytuacją męczę się już pół roku... Początkowo wysyp trwał około 5 dni, wszystko znikało samo, pojawiał się znów po ok. 2 tygodniach(zwykle było to związane z jakimś nowym kosmetykiem), teraz niestety trwa to prawie cztery tygodnie- z tym, że wysyp trwa krócej, jest o wiele mniej mocny, widoczny, mam dzień przerwy i od nowa. Kiedy odstawiłam wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne na 5 dni, pozostawiłam jedynie Physiogel do mycia, nic nowego nie pojawiało się, ale za to 4 dnia zaczęły pojawiać się typowe krostki z "zaniedbania". Dodam, że zmiany mnie dość swędzą(czasem mocniej, czasem mniej), podczas tego stanu skóra wydziela o wiele więcej sebum, zmiany potrafią schodzić na szyję i samą górę ramion. Czy to możliwe przy zapaleniu mieszków?
Dodam, że w lipcu byłam przebadana na czynniki alergiczne- czysto(choć wiadomo, jak to testy...), jako dziecko byłam uczulona na sporo czynników.
Aktualnie doustnie biorę sporą dawkę witaminy PP, cynk oraz Claritine(mocniejszą dawkę).

monthly_2016_04/podraznienie-mieszkow-wlosowych_3818.jpg

monthly_2016_04/podraznienie-mieszkow-wlosowych_3819.jpg

monthly_2016_04/podraznienie-mieszkow-wlosowych_3820.jpg

monthly_2016_04/podraznienie-mieszkow-wlosowych_3821.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...