Skocz do zawartości
Forum

Wybujała wyobraźnia


Gość Sherrysia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sherrysia

Od niedawna zaczęłam się zastanawiać, czy to problem i sama nie jestem pewna, czy tak czy nie. Otóż oglądam dużo filmów i zlepiając sobie wszystkie historie filmowe, które mi się spodobały stworzyłam sobie postać i wymyślam co ona tam przeżywa, jaką ma historie itp. Już mam taką postać od roku. Nie myślę o niej ciągle, tylko np. kiedy zasypiam, wymyślam tam jakieś historie, czy ewentualnie kiedy jest mi nudno. Wiem, że nią nie jestem (tą postacią), ale ostatnio strasznie zaczęłam się tym martwić. Że może ja mam jakąś schizofrenie, czy coś takiego. No cóż, moje pytanie jest takie: czy jest to problem i czy powinnam się martwić? Co powinnam zrobić? Bardzo proszę o pomoc. Ach, no i może tak wspomnę: chcę zostać pisarką i może to że tak wymyślam, to jakaś inwencja twórcza, ja nie wiem :) Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie masz powodów do obaw. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jestes tą postacią - to najważniejsze. Tworzysz pewne scenariusze, historie itp. To świadczy tylko o bardzo rozwiniętej wyobraźni. Chcesz zostać pisarką - masz do tego predyspozycje. Zacznij już teraz. Stwórz blog, na którym np. raz w tygodniu będziesz dopisywała odcinek jakiegoś opowiadania. Kiedy zyskasz grono czytelników przekonasz się, że Twoja twórczość się podoba. Nie rezygnuj z planów. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Wymyślanie sobie postaci i tworzenie w myślach różnych historii nie świadczy na pewno o schizofrenii ani żadnych innych problemach psychicznych. Jeśli masz świadomość, że Ty to Ty, a postać to postać - wszystko jest OK. Masz bogatą wyobraźnię, która podpowiada różne scenariusze, dlatego wykorzystaj swój talent i zacznij tworzyć, zamiast się zamartwiać, czy przypadkiem nie masz problemu ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...