Skocz do zawartości
Forum

Depresja a szpital psychiatryczny


Gość Black_Star

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Black_Star

Witam.Mam 17 lat i od tygodnia lecze się na depresje.I w związku z tym mam kilka pytań. 1)Ile mniej więcej trwa leczenie.?Wiem,że tabletki mają zacząć działać po około miesiącu,ale mi chodzi o pełne wyleczenie. 2)Lekarka pytała się mnie o myśli samobójcze odpowiedziałam,że mam.Pytała się mnie czy miałam jakieś próby/zamiary wykonania.Powiedziałam,że nie co jednak nie było prawdą.Miałam jedną.Niestety nieudaną.Rodziców nie było w domu,ja miałam dość wszystkiego i wziełam ok 30 tabletek na ciśnienie,jednak nic mi po nich nie było.Czy to że pominełam ten fakt może wpłynąć na leczenie?Nie mówiłam bo nie chciałam,żeby rodzice się dowiedzieli bo i tak mnie już mega kontrolują i nie wyobrażam sobie jeszcze większej kontroli.Pozatym bałam się,że wyśle mnie do psychiatryka. 3)I jeszcze jedno.Rodzice mnie straszą,że jak nic leczenie nie da i dalej nie będe spotykała się ze znajomymi i nie będe nigdzie z domu wychodziła to mnie zamkną w szpitalu.Czy tak może być.? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Rodzice mogą podjąć decyzję o leczeniu zamkniętym. Powinnaś być szczera z lekarką. Ona powinna zachować tajemnicę lekarską. Leczenie jest długie, ale to sprawa indywidualna. Na pewno leki należy przyjmować również po ustąpieniu objawów, jeszcze przez jakiś czas. Może przydałaby się jeszcze jakaś terapia?

Odnośnik do komentarza

Całkowite wyleczenie depresji może trwac od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wszystko zależy od chorego i jego stanu zdrowia. Zatajenie informacji przed lekarzem nie było dobrym pomysłem. Następnym razem bądź szczera - dzięki temu leczenie będzie dostosowane do Twoich potrzeb i będzie szybsza możliwość poprawy. Co do zamknięcia w szpitalu psychiatrycznym, to faktycznie, rodzice mogą się zgodzić na coś takiego jeśli psychiatra to zaleci. Nie musisz się tym jednak martwić. Szpital psychiatryczny to szpital jak każdy inny, jedyne czym się różni to to, że oprócz leków będziesz spotykała się na terapiach. Nie jest oczywiście powiedziane, że musisz do niego iść, nie każda osoba chora na depresje leczy się w szpitalu. Jesli jednak lekarz postanowi, że takie rozwiązanie jest konieczne - warto to zrobić. Pamiętaj, tu chodzi o Twoje zdrowie, jesteś młoda i masz przed sobą wspaniałe życie, dlatego musisz byc zdrowa, aby być szczęśliwą. Pamiętaj aby być szczerą wobec lekarzy, oni chcą Ci pomóc i zawsze starają się wybrać najlepszy sposób, aby wyleczyć chorego. Dlatego nawet jeśli pojawiłaby się opcja leczenia szpitalnego, myślę, że warto z niej skorzystać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Popieram kolegę wyżej. Depresji to dopiero możesz się nabawić w tym całym psychiatryku ! Na szprycują cię tam lekami i każą siedzieć cicho. Oni tam nie pomagają a jedynie izolują ludzi od społeczeństwa ! Nie słuchaj głupot że to szpital jak każdy innym, bo z normalnego oddziału wychodzisz kiedy chcesz. W psychiatryku poskarżysz się na złe traktowanie to zrobią ci na złość i jeszcze przedłużą pobyt !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...