Skocz do zawartości
Forum

Rak piersi a badanie kości


Gość Elżbieta_S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta_S

Witam:) Do jakiego lekarza zwrócić się po skierowanie na badanie kości ,lekarz rodzinny znał moje dolegliwości i nigdy nie skierował mnie na badanie kości natomiast u onkologa już byłam i czekam na termin mojej operacji.Pozostał mi tydzień do zabiegu,czy powinnam w tym czasie wykonać badanie kości z u wagi na możliwość przerzutów,odczuwam dolegliwości w kościach w całym organizmie.13

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Badanie na obecność przerzutów jest procedurą specjalistyczną a zatem nie leży w kompetencjach lekarza rodzinnego. Takie skierowanie powinien wydać specjalista u którego leczysz się onkologicznie. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może jedynie wydać skierowanie do odpowiedniej poradni specjalistycznej.

Odnośnik do komentarza

Witam,
moja dziewczyna ma guza w piersi. Jest to rak złośliwy ostatniego poziomu. Od około 1,5 miesiąca ma silne bóle w klatce piersiowej, okolicach mostka. Wczoraj była u zwykłego lekarza internisty. Ten stwierdził, że to przerzuty do kości. Czy takie są objawy. Czy można sprawdzić czy to rzeczywiście przerzut do kości bez przeprowadzania prześwietlenia RTG - czy są inne metody ?
Jeszcze jedno pytanie. Czy przy przerzutach do kości występuje gorączka i silne pocenie się - szczególnie w nocy - objawy podobne do grypy.
Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...