Skocz do zawartości
Forum

Antybiotyk a skuteczność antykoncepcji


Gość gosia2330

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 69karolcia69

Witam. Mam pytanie bo w srode bylam u mojego ginekologa by sprawdzil czy jestem w ciazy na skutek tego ze na 2 dni przed przyjeciem (tylko 2 tabletek) odbylam stosunek było to 23 dni temu. Zaraz jak po tym zdarzeniu z nim rozmawialam to juz wtedy powiedzial mi ze nie mam sie czym martwic a ze byl to moj 5 tydzien przyjmowania (poniewaz wczesniej nie robilam 7 dniowej przerwy) to doradzil mi bym zrobila przerwe by krwawienie sie pojawilo i bym sie uspokoila bo bylam bardzo zdenerwowana. I to krwawienie sie pojawilo jednak trwalo o dzien krocej niz zwykle. Dlatego tez po miesiacu (bez 4 dni) poszlam jeszcze raz do niego by mnie zbadal. Lekarz zrobil mi USG dopochwowe dokladnie wszystko obejrzal i powiedzial ze ciazy u mnie nie ma, spojrzal pozniej na te cyfry z boku ekranu (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) i jak zobaczyl ze jest u mnie 0 to od razu bez zastanawiania powiedzial ze na 110% w ciazy nie jestem. Jak to uslyszalam to ten stres ze mnie zszedl i szczerze mowiac juz dalej nie wnikalam w to co mi mowil jednak powiedzial mi ze we wczesnej ciazy bylo by 2 albo 4. I szczerze mowiac to nie pamietam o co mu tu dokladnie chodzilo czy o grubosc sluzowki macicy ?? no naprawde nie wiem ale moze tutaj się czegoś wiecej dowiem ?? Bardzo bym prosila o jakas odpowiedz poniewaz w dalszym ciagu jestem troszke nie spokojna. Na to wszystko dzisiaj wykonalam 3 testy ciazowe i rowniez wyszły negatywne. Obecnie jest 26 dni po stosunku. I moje kolejne pytanie jest takie czy moge wierzyc w to co mi moj lekarz powiedzial bo rozumiem ze na to by zobaczyc zarodek czy pecherzyk moglo byc za wczesnie ale na jaka kolwiek chociaz minimalna zmiane w macicy to mysle ze za wczesnie nie bylo ?? zreszta gdyby bylo to lekarz by mnie chyba o tym poinformowal.... Pozdrawiam i licze na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Widzę syndrom OLBRZYMIEJ PANIKARY. Kobieto! Uspokój się! Nie jesteś w ciąży, a świadczą o tym wszystkie znaki na niebie i ziemi. Przestań tak obsesyjnie się zachowywać, bo jeszcze trochę to wywołasz ciążę urojoną. Idź się zrelaksuj, idź na masaż, do kina, cokolwiek, tylko przestań głupio rozmyślać o czymś czego nie ma. Poza tym... jeśli aż tak mega panicznie poisz się ciąży to może jeszcze nie czas na współżycie...

Odnośnik do komentarza

Większość lekarzy jest zgodna, że antybiotyki nie mają wpływu na skuteczność hormonalnej antykoncepcji. Poza tym zastanawia mnie jedna kwestia.. dlaczego przyjęłaś tylko dwie tabletki antybiotyku? Przecież antybiotyki należy brać seriami, najmniej przez 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość 69karolcia69

oj z tym to sie zgodze ze jestem straszna panikara ale skoro twierdzisz ze nie jestem w ciazy i dwiadcza o tym wszystkie znaki na niebie i ziemi to wierze :) tymbardziej ze juz tyle czasu minelo ze testy wyszly by pewnie pozytywne....

Odnośnik do komentarza
Gość 69karolcia69

a przyjelam tylko 2 tabletki antybiotyku poniewaz sie wystraszylam i przestalam go brac ale naszczescie zadnych powiklan nie bylo. A powinnam przyjac 14 tabletek tego antybiotyku. Tak wiem wlasnie ze lekarze sa zgodni co do tego ze antybiotyki nie wplywaja na skutecznosc dzialania tabletek anty tylko jest taka czesc lekarzy co tak uwaza i to mnie wlasnie zastanawia dlaczego ?? ja przyjelam i jedni lekrze twierdza ze obniza a inni ze nie wiec takie zamieszanie mi w glowie zrobili... tylko ze moj stosunek byl odbyty 2 dni przed przyjeciem antybiotyku wiec troszke sie tego tez przestraszylam pomimo tego ze wiem ze tabletki stwarzaja nie przyjazne srodowisko dla plemnikow no i ze do odblokowania owulacji tez dochodzi stopniowo a nie gwaltownie... ale mimo to jakis strach byl.

Odnośnik do komentarza
Gość gosia2330

Witam mam pytanie 12 marca dostalam okres skonczyl mi sie 15 marca zazywam tabletki antykoncepcyjne i 17 zaczelam opakowanie i antybiotyk a 19 marca wzielam tabletke anty o 20 a antybiotyk o 22 a pozniej kochalam sie bez dodatkowego zabezpieczenia bo zapomnialam ze biore antybiotyk czy mozliwe jest zajscie w ciaze?tabletki anty stosuje regularnie

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Od października 2010 r. biorę tabletki antykoncepcyjne s*****20. 24 marca skończyłam opakowanie tabletek i mialam mieć 7dniowa przerwe, ale 25 marca musiałam wziąć o 21 antybiotyk N*****f który osłabia antykoncepcje i mam skonczyc go brać w piątek (1.04) o 9 rano, ale też w ten sam dzień musze wziać pierwszą tabletke antykoncepcyjną z nowego opakowania i tu moje pytanie co w tym przypadku z antykoncepcją, czytalam troche i wiem ze jak sie bierze antybiotyk i 7 dni po trzeba sie dodatkowo zabezpieczać ale ja brałam go w przerwie i nie wiem czy jestem chroniona czy nie. Czy mam sie dodatkowo zabezpieczać przez cały cykl brania tabletek czy tylko 7 dni po braniu antybiotyku. Dzwoniłam do swojej Pani ginekolog ale ona nie jest pewna czy w tym przypadku ze biore ostatnią tabletke antybiotyku w piatek rano a antykoncepcyjna mam wziać o 20 wieczorem czy to mnie zabezpieczy i nie udzieliła mi pełnej odpowiedzi.. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzięki, już lepiej. Nawet trochę już chodzi sam:)
A wracając do tematu, pani doktor mi powiedziała, że wchodzi w interakcję, ale na ulotce mojego leku akurat nie ma niczego napisanego na temat tego składniku (albo przez tę chorobę gdzieś to przeoczyłam). W przypadku innych antybiotyków to przez 7 dni po zakończeniu kuracji trzeba zabezpieczać się dodatkowo, więc chyba i tę zasadę zastosuję tutaj. Oczywiście, jeżeli będę w stanie myśleć o sprawach łóżkowych po tych wszystkich wydarzeniach...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się.

A chciałabym zapytać, żeby nie tworzyć nowego tematu, czy jeżeli np. przez tydzień zażywało się witaminę c w bardzo dużych ilościach (około 1200 mg dziennie), a potem był antybiotyk przez tydzień, to po tym, jak zakończy się go brać (w trakcie nie było zbliżeń) trzeba przez 7 następnych dni się zabezpieczać dodatkowo, czy 2 razy po 7 czyli 14 dni (jako że 2 czynniki były)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...