Skocz do zawartości
Forum

Czy ja jeszcze urosnę?


Gość ja15

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i mierzę około 163,5 cm. Moja starsza siostra ma ok. 1,7 m, mama 1,67, a tata ok. 1,85. Chciałabym jeszcze urosnąć. Czy jest to możliwe? Czy na mój niski wzrost mogło wpłynąć to, że w dzieciństwie spałam mniej niż 8 h? Aktualnie staram się sypiać po 8 godzin, wyregulowałam swój tryb życia, jestem także na diecie (2000 kcal + ćwiczenia). Czy jest możliwe abym urosła? Czy mogę osiągnąć jakikolwiek efekt przez spożywanie produktów mlecznych? Codziennie piję przynajmniej szklankę mleka, nie mam problemów z przyswajaniem laktozy.

Odnośnik do komentarza

Mam 16 lat i 157cm wzrostu, jestem najniższa w klasie i to sprawia mi wiele kompleksów. Mój kolego na żarty się ze mnie wyśmiewa, że do żadnego chłopaka nie będę pasować jak jestem taka mała(podobają mi się chłopcy 170-180cm wzrostu), ale nie biorę tego do siebie bo wiem , że tak nie myśli, ale chciałabym przynajmniej mieć 164cm to dla mnie idealny wzrost, jak tego dokonać? co mam ćwiczyć, jeść itp.?

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat i mam 150 wzrostu moi znajomi dokuczaja mi z tego powodu ze jestem niska moja mama ma 145 wiec i tak jestem od niej wyzsza i wszyscy tak mowia moj tata ma okolo 165 u mnie w rodzinie ni ma za wysokich ludzi. A wiec czy sa jakies szanse ze urosne moze okolo 10 cm bo na pewno wyzsza nie bede. Słyszalam ze mozna pic mleko i to pomaga. to prawda???

Odnośnik do komentarza

15 listopada bede mial 24 lata chcialbym byc wyzszy mam 182cm wzrostu moze 181 chciałbym mieć 189 lub 190cm czy jest to możliwe a jeśli jest to jaki hormon musiałbym wziąść i gdzie go mogę nabyć...Moj kolega urosnol naprzyklad wieku 19 lat 198cm grubo ponad 200cm chcialbym byc wyzszy poniewaz lubie koszukowke i chcialbym byc wyzszy czy jest to mozliwe w tym wieku zastanawialem sie nad tym wczesniej lecz gdy mialem okazje mialem zawachania dzisiaj chcialbym sprobowac takiej terapii proszę traktować moje pytanie poważnie ponieważ mam średni wzrost a bardzo chciałbym być wysoki czy jest to jeszcze możliwe??

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem dziewczyną, mam 15 lat, ważę około 45 kg, a mój wzrost to 158 cm. Chciałabym jeszcze urosnąć przynajmniej 7 cm. Moi rodzice są niscy, moja mama jest niższa ode mnie, a tata ma około 172 cm wzrostu. Zdarzyło mi się parę razy pić alkohol, a wiem, że to hamuje wzrost u młodych ludzi. Nigdy nie paliłam papierosów. Czy jest szansa, że jeszcze urosnę?

Odnośnik do komentarza

Skoro Twoja mama jest niższa od Ciebie możesz już nie osiągnąć 160 cm wzrostu. Wzrost u ludzi uwarunkowany jest genetycznie - jednak są metody na sprawdzenie przybliżonego wzrostu dziecka po osiągnięciu dorosłości. Wystarczy pomnożyć wzrost dziecka w wieku dwóch lat razy dwa. Wynik jaki Wam wyjdzie to wzrost dziecka w wieku dorosłym, jednak trzeba wziąć pod uwagę czynniki takie jak dieta czy choroby przebyte w trakcie życia, czyli ten wynik i +/- 3 cm uwzględniając higienę życia w trakcie dojrzewania. Jednak raczej nie nastawiaj się na osiągnięcie 160 cm, skoro Twoja mama jest bardzo niską osobą.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

My kobitki to rośniemy maks do 20. A wzrost zalezy od genów więc popatrz sobie na swoich rodziców, dziadków. Jeśli są wysocy to masz szanse jeśli nie to sorry ale żebyś nie wiem co robiła nie urośniesz więcej

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 16 lat i 9 miesięcy i moje pytanie brzmi ile jeszcze mogę urosnąć ? Mam 173cm jestem chłopakiem. Moi rodzice mają : ojciec-173cm, matka-168cm, w miarę zdrowo się odżywiam uprawiam sporty, chciałbym mieć około 178cm, dość dużo śpię i jestem chudy lecz dobrze umięśniony. Przez ostatnie pół roku urosłem 3cm. Ile jeszcze mogę urosnąć bo przydałoby się jeszcze parę tych cm, co jeść itp, proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość zenek zenek

Zwykle kobiety w takim wieku już nie rosną. Mam córkę, która ma 10 lat jest znacząco niższa niż rówieśniczki, lekarz powiedział, że dieta + terapia hormonalna (hormony wzrostu) pomogą, teraz jest właśnie w szpitalu. U niej zaczęło się od zaburzeń żywieniowych.

Odnośnik do komentarza
Gość nessxoxofit

Cześć, mam 16 lat i 163 cm wzrostu, od 2 lat nic nie urosłam. Jest szansa, że urosnę chociaż te 2 cm? Moja mama ma 164, tata 177, brat 175, siostra 170, a druga 165. Mogę się mylić o te 2 cm czy 1 cm. Słyszałam też, że pływanie wyciąga w górę. To prawda?
Proszę o odpowiedź, najlepiej eksperta :)

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika I.

Mam 14 lat, 149 cm wzrostu i ważę 44 kg. Chciałabym urosnąć i mieć chociaż 165 cm ale nie wiem jak. Wszyscy mówią, że jestem mała - moje koleżanki i koledzy są wyżsi ode mnie. Gdy chcę sobie kupić jakieś ciuchy, np. koszulę to jest na mnie dobra tylko, że za długa i już nie mogę jej kupić - mam rozmiar M a żeby na długość była dobra to musiałaby być XS a wtedy jest w pasie i biodrach za mała :( Moja siostra bliźniaczka ma ok. 170 cm wzrostu, tata ok. 180 cm a mama ok. 160 cm. Czytałam też, że są na to jakieś hormony wzrostu ale moi rodzice mówią ,,weź przestań``. Proszę o pomoc. Bardzo bym chciała urosnąć, cieszyć się, że jestem wyższa. /AI

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich mam pytanie dotyczące mojego wzrostu , otóż mam 15 lat ( za 2 miesiące ) jestem chłopakiem, chodze do 2 klasy gimnazjum mam 158cm wzrostu waga okolo 45 - 50 kg (nie mam się jak zwarzyć). Nie mam jeszce włosów pod pachami , nie przeszedłem mutacji , niedawno pojawiły mi się włosy łonowe nad penisem , wydaje mi się że powoli dorastam , nie miałem gwałtownego skoku wzrostu.Moi koledzy z klasy są wyzsi są po mutacji itd itp. Pytanie jest jedno CZY UROSNE ??!!
chciałbym mieć 170 wzrostu przez swój wzrost nie mam nie wiadomo jakich kompleksów ale pomało mnie to denerwuje :( prosze o pomoc i opisanie może jakiś sytuacji niskich osob które gwałtownie urosły :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...