Skocz do zawartości
Forum

Stosunek bez zabezpieczenia z wytryskiem do środka a szanse na ciążę


Gość c...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, dnia 10.01 miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki,trwała ona 5-6 dni, cykl trwa u mnie zawsze 27-28 dni. 24.01 (DZIEŃ OWULACJI). Tego dnia doszło do stosunku bez zabezpieczenia z pełnym wytryskiem do środka, kolejnego dnia zażyłam tabletkę ellaona ( po około 32 godzinach). Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie jaka jest szansa że zaszłam w ciąże? Kiedy najwcześniej mogę sprawdzić czy doszło do zapłodnienia? Dodam iż nie zabezpieczam się w inny sposób jak tylko kalendarzyk

Odnośnik do komentarza

Ponieważ tego dnia nie miałam dostępu do telefonu gdzie prowadzę kalendarz, tak wzięłam tabletkę jednak już po owulacji, około 32 godzin po możliwym zapłodnieniu komórki , zadałam to pytanie ponieważ nigdzie nie ma informacji jak skuteczna jest Ellaone po możliwym zapłodnieniu komórki. Oficjalna liczba kobiet które zaszły w ciąże po Ellaone to 560 w zeszłym roku na terenie Polski, jednak o dziwo nigdzie w internecie temat tabletki EllaOne i zajśćia w ciąże nie został rozwinięty.

Odnośnik do komentarza

Nie na terenie Polski tylko w Europie.
Pigułka „dzień po” nie jest w 100 % skuteczna. Przesuwa moment owulacji, ale jeżeli kobieta jest już w ciąży tabletka „dzień po” dostępna bez recepty już nie zadziała. Jakie jest prawdopodobieństwo? Średnio tylko 5,5% stosunków niezabezpieczonych kończy się ciążą. Z badań wynika, że na 1000 kobiet, które przyjmują tabletkę „dzień po” bez recepty, średnio 9 zachodzi w ciążę. Tak więc tabletka ta zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę, z 5,5 % do 0,9 % w przypadku przyjęcia w ciągu 24 godzin od stosunku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...