Skocz do zawartości
Forum

Ból kolan przy nadwadze


Gość joseppe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 18 Lat 185cm wrzrostu Ważę 125kg W Obdwodzie mam 110 cm . Mam Strasznie Duży Brzuch , uda i ogromny tyłek.Mam dużo rozstępów Jem Dosyć Często i dużo po czym czesto mam zgage. Sport uprawiałem jakies pół roku temu teraz tylko na Wf-ach ćwicze i to rzadko a reszte czasu spedzam przed komputerem . Przy Dłuższym chodzeniu bolą mnie piszczele . Poce się bardzo często np. jak chodzę, wchodze po schodach. Fast Foody Jem praktycznie co drugi dzień niestety uzależniłem sie od nich . Błagam Was O Pomoc!!

Odnośnik do komentarza

no jak jesz fast foody co drugi dzień to się nie dziwmy że tyle ważysz. Musisz je odstawić. Kolana i piszczele bolą Cię dla tego, że muszą dźwigać olbrzymi ciężar. Musisz schudnąć. Na początku odstaw fast foody - bo fast foody to złoooooo. Potem zacznij ćwiczyć w domu a nie tylko na wf. Trzeba czasem ruszyć 4 litery sprzed kompa i zmusić się do wysiłku.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze zrezygnuj bezwzględnie z fast foodów. Jedne hamburger ma koło 300- 400 kcal - co stanowi kaloryczność jednego pełnego posiłku. kilka takich hamburgerów dlatego cola i frytki i masz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne w jednym posiłku... Przykre, ale prawdziwe. Lepiej zastąp je sałatkami np z kurczakiem, ale bez majonezu. Zrezygnuj ze smażonych i tłustych potraw, lepiej piec lub gotować niż smażyć. Unikaj tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, zdrowsze będą te pochodzące z roślin np oleje i oliwa.Zamiast czerwonego lub tłustego mięsa proponuję ryby i chude mięso. Unikaj cukrów prostych, czyli lepiej by było gdybyś odstawił słodycze, napoje gazowane. Lepiej jedz owoce i warzywa. Ogranicz spożywanie kalorii do poziomu 2400 - 2800. Jedz mniejsze porcje i staraj się spożywać 4-5 posiłków.
Do tego musisz zacząć się ruszać. Ból kolan jest spowodowany tym, że Twoje stawy są przeciążone. Zacznij od krótkich spacerów, wolnym tempem. potem możesz przyspieszyć tempo ale jeżeli poczujesz się słabo, albo zaczną Cię bardzo boleć kolana to zwolnij albo przestań. Dobrym pomysłem w Twoim przypadku jest zapisanie się na basen. Pływanie nie obciąża kolan ani żadnych stawów a doskonale wyrabia mięśnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Sprobuj keto

Zainteresuj sie dieta keto. W niej liczy sie bialko i tluszcze. Po tak intensywnej w smaku diecie jak fastfoody bedzie Ci ciezko zadowolic sie salatka lub gotowanymi warzywami, za to w keto dozwolone mieso, ser i jajka. Zamiast chleba polecam kupic mieszanke do chleba keto lub upiec “cloud bread”, Majac zamiennik chleba ta dieta idzie latwo.. 

pozniej rzeczywiscie lepiej zaczac wprowadzac warzywa zielone i lisciaste. Omijac ziemniaki , fasole i inne straczkowe. Moze warzywa napatelnie ale bez ziemniakow do tego piers z kyrczaka przyprawiona. Koszt takiego obiadu to ok 10-12 pln mniej niz fastfood.

a ruch jest zawsze dobry, tyle ze ciezko sie do niego przekonac jak cos Cie boli. Zacznij od spaceru, zamiast jechac autobusem to idz pieszo gdzie musisz. Chodziaz sprobuj wysiasc przystanek wczesniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...