Skocz do zawartości
Forum

Torbiel a tabletki antykoncepcyjne, problemy z trądzikiem


Gość maikeru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem. Od lat zmagam się z trądzikiem, który występuje u mnie na twarzy (delikatnie) i na ramionach (sporo). Poszłam z tym problemem do dermatologa (prywatnie). Lekarz przepisał mi silny lek na trądzik - aknenormin (odmiana izoteku). Lek biorę od miesiąca i na razie nie widać poprawy, ale jest to zrozumiałe, bo lekarz powiedział, że leki tego typu nie działają od razu.

Jednocześnie lekarz potrzebował ode mnie zaświadczenia od ginekologa o tym, że nie jestem w ciąży. Poszłam więc do ginekologa (prywatnie) w tym celu. Przy pierwszej wizycie okazało się, że na prawym jajniku mam torbiel. Ginekolog powiedział, że przy następnej wizycie sprawdzi, czy torbiel zniknął, czy się powiększył.

Dziś byłam na drugiej wizycie. Okazało się, że torbiel jest spory a ginekolog stwierdził, że może być przyczyną moich problemów z trądzikiem. Zaproponował mi leki antykoncepcyjne, które rzekomo w podobnych przypadkach pomagały innym dziewczynom.

Proszę o pomoc, gdyż nie wiem, co robić. Szkoda mi zaprzestać kuracji, która zalecil mi dermatolog (strata pieniędzy), jednocześnie ginekolog przekonywal mnie, że torbiel i tak musi zostać usunięty a samo jego usunięcie może zakończyć moje problemy z trądzikiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...