Skocz do zawartości
Forum

Bóle zawroty głowy, strach, szumy uszne.


Gość PatrycjaPatka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PatrycjaPatka

Witam mam na imie Patrycja od 5 miesiecy cierpie z powodu zawrotow glowy szumu w uszach I boli glowy nie moge na niczym sie skupic stracilam Cale zyciowe szczescie przez moje dolegliwosci blagam o pomoc.Wszystko zaczelo sie po nie wyleczonej grypie wysoka goraczka bol I silne zawroty glowy przepisano mi antybiotyk macromax niestety od tamtej port zawroty glowy nie ustapily jedynie zmniejszyly sie nieznacznie.W nocy miewam ataki paniki budze sie nie mogac zlapac powietrza serve wali mi jak mlot.W trakcie calego dnia jestem slabs chodze jak cien czlowieka trzesa mi sie rece I mam niskie cisnienie srednio 100/70 testno ok 90 I Te szumy w glowie doprowadzaja mnie do szalu I nie daja normalnie is funkcjonowac.Jestem mama rocznej coreczki I boje sie ze prwnego dnia sie nie obudze albo umre I nikt mi nie pomoze a co z dzieckiem??? Codziennie placze I prosze Boga zeby mi przeszlo nie chce jeszcze umierac.Czasem mam Taki ucisk w glowie ze ciemno mi sie robi przed oczami.Bylam juz 5 razy u lekarza rodzinnego mialam robiana morfologie cholesterol cukier kreatynine mocz oznaczenia tarczycy rtg kregoslupa szyjnego I wszystkie badania ok.Laryngolog wykluczyl zapalenie blednika badania sluchu tez Sa w normie.19 stego mam wizyte u neurologa boje sie ze mam guza I on mnie wykonczy....Aktualnie stosuje Cavinton Forte na dotlenienie ale nie pomaga.Prosze o porade co to moze byc ...

Odnośnik do komentarza

Witam.Od 2 miesiecy zmagam sie z takimi samymi objawami jak Pani tylko ja dodatkowo mam codziennie rano silna biegunke.I tak samo zaczęlo sie po grypie jelitowej.Rowniez zrobilam szereg badan takich jak tarczyca,cukrzyca,bolerioza,lamblia,morfolgia...wszystko ok.Bylam u laryngologa-błędnik ok.U 3 neurologów -wszystko ok.Ale jeden z nich stwierdził początek silnej nerwicy.Dwa razy byłam na SORZe zrobili mi TK i na całe szczeście nic w mózgu sie nie dzieje.Z własnego doswiadczenia polecam myslec pozytywnie i kupic sobie melise.Ja odpukac od 4 dni nie mam juz zadnych zawrotow :) i nie wmawiac sobie zadnych chorob ,bo pogarsza to Pani stan.Sama z tym walczyłam :) teraz sobie powtarzam" jestem zdrowa" i jest nawet ok ;) tak więc głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

Proponuję by udała się Pani na konsultację psychiatryczną. Objawy, które Pani opisuje są objawami lęku. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Odnośnik do komentarza

Tak zrobilam udalam sie do psychiatry ale zawroty mam coraz wieksze wir .Leki ktore mi zapisano tez nie odpowiadaja ,az lekaz chcial zrezygnowac z leczenia mnie ,poszlam do lekarza jeszcze raz ale nie bylo mojego ,tylko inny zalecił szpital dzienny nie wiem co tam bedzie ale zapewne leczenie chciałabym sie z tego wyleczyc ale objawy sa coraz silniejsze ,boje sie utraty swiadomosci .Nie wyglada to ciekawie .Dlaczego tak trudno leczyc taka chorobe .

Odnośnik do komentarza

Diagnostyka przez internet jest trudna, a w zasadzie niemożliwa. Można zasugerować, podpowiedzieć ale nie diagnozować lub leczyć. Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów (nie kilka ogólnych sformułowań) oraz badanie pacjenta.
Ponieważ boi się Pani guza mózgu, warto zrobić MRI mózgu. Będzie Pani miała jasność sytuacji i może to Panią trochę uspokoi.
Trochę niejasne jest postępowanie psychiatry, jeżeli zaczął przepisywać leki oznacza, że postawił rozpoznanie i leczył Panią z powodu konkretnej choroby/objawu. Jeżeli, jak Pani pisze, chciał zrezygnować to powinien określić przyczynę, i najlepiej skierować do lekarza/ośrodka, w którym będą w stanie zająć się tym schorzeniem.
Leczenie psychiatryczne jest trudnym leczeniem i warto poszukać dobrego psychiatry, który leki dobierze do problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...