Skocz do zawartości
Forum

Badanie cytologiczne a narządy rodne


Gość bombel

Rekomendowane odpowiedzi

Moja cytologia to .A.jakość preparatu. odpowiedni do oceny. B.ocena ogólna. stwierdzono obecnośc nieprawidłowych komórek nabłonkowych.1. czynniki infekcyjne mikroorganizmy nie stwierdza się. 2 inne zmiany nienowotworowe odczynowe i naprawcze nie stwierdza się. 3. komórki nabłonka płaskiego.-LSIL-zmianyśródnabłonkowe niskiego stopnia CIN1 dysplazja małego stopnia, cechy infekcji HPV. 4. komórki nabłonka płaskiego BRAK+ . ROZMAS ODPOWIADA WG. PAPANICOLAOU. GRUPA 3. Obecnie czekam na wyniki z pobranych wycinków. Czy jest to typowe rakowe.Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

WITAM JESTEM TU NOWA ALE PROSZE O ODPOWIEDZ Z GORY DZIEKUJE W ROKU 2011 W SIERPNIU ZROBILAM CYTOLOGIE I GRUPA 2 WYSZLA NASTEPNIE ZALOZYLAM WKLADKE POTEM PLAMILAM ALE TO PODOBNO NORMALNE PO MIESIACU OKAZALO SIE ZE MAM TORBIELA NA JAJNIKU WYLECZYLAM W LISTOPADZIE MIALAM OPERACJE NA WORECZEK I PO OPERACJI MIALAM STRSZNY STAN ZAPALNY I ODPARZENIA ALE NIE OTO MI IDZIE TERAZ W ROKU 2012 ZROBILAM W SIERPNIU CYTOLOGIE WYSZLA MI TRZECIA GRUPA WARTOSC TECHNICZNA :ODPOWIEDNI DO OCENY.
OGOLNA OCENA ROZMAZU : ROZMAZ CYTOLOGICZNY NIEPRAWIDLOWY DOTYCZY NABLONKA WIELOWARSTWOWEGO PLASKIEGO ,LICZNE KOMORKI Z CECHAMI ZAPALENIA, LICZNE ERYTROCYTY ,MIESZANA FLORA BAKTERYJNA, INFEKCJA GRZYBICZA.
METAPLAZJA PLASKONABLONKOWA :DOJRZALA Z DYSKARIOZA I DEGENERACJA,
OCENA ONKOLOGICZNA:ASC-US ZMIANY NIEJEDNOZNACZNE ALE RACZEJ LAGODNE (CIN1) BRAK ATYPOWYCH KOMOREK NABLONKA ENDOCERWIKALNEGO I POTEJ CYTOLOGI DOSTALAM GLOBULKI 1 OPAKOWANIE FLUMIZIN I CZY TO WYSTARCZY WYBRALAM JE I ZROBILAM PO RAZ 2 CYTOLOGIE DZIS MAM WIEDZIEC WYNIKI BOJE SIE STRASZNIE ZE WYJDZIE ZNOW 3 GRUPA TO CO JUZ MAM POCZATKUJACEGO RAKA CZY CO JUZ SAMA NIE WIEM CO MAM MYSLEC CO ROKU ROBIE CYTOLOGIE ZAWSZE WYCHODZILA 2 UMIERAM Z NERWOW JEZELI KTOS MOGLBY MI TE WYNIKI MADRZE I NIE STRASZAC MNIE MI JE WYJASNIC POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza

,,Grupa III – w rozmazie widać komórki z cechami dysplazji. Określenie to obejmuje szerokie spektrum zmian, a ponadto w zależności od ich nasilenia i wieku pacjentki postępowanie lecznicze jest zróżnicowane, dlatego cytolog powinien za każdym razem określić, jakiemu nasileniu dysplazji odpowiada stwierdzony obraz cytologiczny – małemu, średniemu czy dużemu. Jest to istotne między innymi dlatego, że zmiany o charakterze dysplazji małego stopnia są niekiedy wynikiem silnego odczynu zapalnego i mogą się cofnąć bez śladu po leczeniu przeciwzapalnym. Dalsze postępowanie diagnostyczne (np. pobranie wycinków z szyjki macicy) i lecznicze (np. elektrokonizacja szyjki) wdraża się wówczas, gdy zmiany utrzymują się przez kilka miesięcy mimo zastosowanego leczenia.,, to jest wycinek z tego artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/badanie-cytologiczne-w-ginekologii

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...