Skocz do zawartości
Forum

Co robić, by nie mieć już problemów z apetytem?


Gość Lukasz17101992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz17101992

Witam,mam 18 lat mam 173 cm wzrostu i waże 63 kg, w ostatnich 4 miesiącach schudłem 10 kg z 72 do 62,Biegam conajmniej 4 razy w tygodniu od 15-30 kilometrów bo tylko tyle pozwala mi kondycja ponadto trenuje piłkę nożna halową raz w tyogdniu,i chodze na siłownie 3 razy w tygodniu i raz basen w środy. Zmieniłem nawyki żywieniowe tak stricte diety nie trzymałem tylko bez słodyczy ,fast-foodów itp. przez ostatnie 3 dni zjadłem 4 tabliczki czekolady i pochłaniam jedzenie bez opamiętania potem jak się już najem to idę biegać, zazwyczaj jest to 30 km bo tylko wtedy mogę spalić to co zjadłem.Jestem załamany,chciałbym jeszcze trochę zrzucić z brzucha ale nie mogę bo jestem taki głodny,a nie chce jeść bo boje się że przytyje,a jak już jem to strasznie dużo a potem dużo biegam;/ Prosze o profesionalną pomoc. Pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Musisz odnaleźć jakąś równowagę. Jedz często, ale małe porcje i tak jak do tej pory unikaj słodyczy, fast foodów i innych niezdrowych, bardzo kalorycznych rzeczy. Nie pozwalaj sobie na opychanie się, ponieważ z poczucia winy możesz wpędzić się w bulimię a to poważna sprawa. Sport uprawiaj regularnie, ale 30 km dziennie to chyba przesada. Po takim wysiłku jesteś wycieńczony i dlatego organizm domaga się kalorii. Biegaj codziennie, ale na krótsze dystanse.

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteś głodny to jedz mniej a częściej tym sposobem wyrobisz sobie dobry nawyk żywieniowy a przy okazji nie będziesz chodził głodny. Jedz 4-5 posiłków, co 3-4 godziny tak by kolacja była na 3 godziny przed snem. Unikaj smażonych potraw, tłustych mięs i wędlin oraz tłuszczów zwierzęcych np smalcu czy słoniny. Jedz warzywa i owoce, więcej możesz zjeść warzyw, gdyż są mniej tuczące niż owoce.Nie podjadaj między posiłkami, bo tylko zniweczysz trud i pracę włożoną w treningi. Postaraj się zapanować nad napadami jedzenia. Jeśli będą się one powtarzały radzę udać się do dietetyka i psychologa gdyż mogą one świadczyć o zaburzeniach odżywiania. W swojej diecie zmień białe pieczywo i wyroby z mąki pszennej na wypieki z mąki razowej, pełnoziarnistej. Unikaj jedzenia makaronów, pyz, kopytek, klusek i innych mącznych potraw są one bardzo kaloryczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...