Skocz do zawartości
Forum

Jak dac zwolnienie od ginekologa pracodacy?


Gość Iza Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iza Kostek

Witam serdecznie.
Zaczne od tego ze pracuje w sklepie,czesto jestem zmuszona dzwigac ciezkie dostawy towaru co skutkowalo u mnie juz dwa razy poronieniem. Wtedy jeszcze o ciazy nie wiedzialam. Moja szefowa negatywnie podchodzi do tego tematu. Ciaza = najgprszy pracownik. Najlepiej zeby od razu zwolnic.. na szczescie nie ma prawa. Nie powiedzialam jeszcze o ciazy. Dowiedzialam sie o niej 3 tyg temu. Na kolejnej wizycie lekarz wypisze mi zwolnienie z racji poprzednich poronien. Lekarz sam na to nalegal.. nie powiedzialam poniewarz wiem ze zgnebiono by mnie w sklepie, i mogla bym pewnie wyplaty nie dostac znajac moja szefowa..
Zbliza sie termin wizyty wiem ze dostane zwolnienie jak mam przekazac wiadomosc szefowej? :/ pracuje w zabawkowym sklepie, goracy sezon wlasnie sie zaczal.. wiem ze to bedzie cios dla niej ze w takim okresie odchodze na zwolnienie.. ale musze.. jak mam postapic? :/

Odnośnik do komentarza

Twojej szefowej nie po drodze z Twoją ciąża. Ale ciąża jest Twoja i to Ty pragniesz urodzić zdrowe dziecko, więc musisz dostarczyć zwolnienie ze stoickim spokojem. Jak już będziesz miała zwolnienie, to się nie stresuj. Powiedz, ze jesteś w ciąży, to się zorientuje, ze na Twoje m-ce bedzie musiała sobie znależć nowego pracownika, bo lekarz przez calą ciązę będzie kazał Ci się chronić, żebyś donosiła ślicznie dzidziusia. Czego serdecznie Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Gość Iza Kostek

Dziekuje za ciepłe slowa.. bardzo zalezy mi na tym zeby tym razem sie udalo.. ostatnio narzucilam temat "my tak dzwigamy dzwigamy a gdyby ktoras byla w ciazy to przeciez to niebezpieczne by bylo" to jaka odpowiedz dostalam?! "Ze ciaza to nie choroba a jak by sie podzwigalo to wzmocnila by sie babeczka. Przeciez od tych 10-15 kg nic by sie naraz nie stalo" kolezanki z pracy (45 latka i 39 latka) takie wlasnie maja zdanie.. :/ a przeciaz max obciazenie w ciazy to 5 kg ! :/ obawiam sie troche tego jak dac to zwolnienie :(

Odnośnik do komentarza

Niestety czasem mamy wóz albo przewóz... Nie masz wyboru, albo dasz zwolnienie i dzięki temu będzie dziecko żyło albo nie piśniesz słówkiem i je stracisz. Obstawiam, że raczej nie chcesz skazać bezbronnego maleństwa na śmierć... Jaką decyzję podejmiesz...

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że obawiasz się reakcji swojej szefowej. Niemniej jednak masz zwolnienie od lekarza, idziesz do niej i ona musi je przyjąć. Na pewno będzie kręcić nosem, ale w tym momencie najważniejsze jest zdrowie i życie Twojego dziecka. Nie przejmuj się komentarzami Twojej szefowej, tylko idź na to zwolnienie i zadbaj o siebie i dziecko, które nosisz pod sercem. Zdrowia i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dołączam sie do opinii poprzedniczek- rozumiem stres i brak młodszych koleżanek w pracy -i wstyd mi za te kobiety ktore sa takie wredne, bo ich samych juz to nie dotyczy.
Zycze Ci powodenia i naprawde nie denerwuj sie, jak urodzisz zdrowego dzidziusia to fochy szefowej w ogole prestaną byc wazne.
Pozdrawiam serdecznie)

Odnośnik do komentarza

Nie musisz osobiście dostarczać zwolnienia. Możesz zawiadomić telefonicznie po wyjściu od lekarza, a zwolnienie wysłać poleconym priorytetem lub przekazać przez bliską osobę. Twoje starsze koleżanki widocznie dobrze znosiły ciążę ( ja też pracowałam prawie do rozwiązania ), ale mimo to powinny mieć chociaż trochę empatii

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...