Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamienie a staranie się o dziecko


Gość lulka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malineczka2561

jestem w 26 dniu cyklu i pojawiły mi się 2 małe plamki jak by krew ciemna lub brązowa , a cykle mam 31 dniowe. Staramy się o dzidzie i zaczeliśmy się kochać od 1 do 7 i zastanawiam się czy to może być objaw zapłodnienia? Codziennie odczuwam jajniki raz lewy raz prawy i czuje się mokra cały czas

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo się boję bo niewiem co się ze mną dzieje niby dostałam okresu ale to jest delikatne brązowe plamienie uprawiam z mężem seks bez zabezpieczeń bo staramy sie o dziecko tylko mamy z tym problem bo od 2 lat próbujemy i nic . Ale zapisaliśmy się do lekarza. tylko teraz problem mam z tym brązowym plamieniem prosze pomóżcie mi co mi jest?

Odnośnik do komentarza
Gość zuzankazuz

zawsze miałam dość regularne cykle, zazwyczaj 29/30 dniowe, od pewnego czasu (ok 3 miesięcy) pod koniec (ok 23 dnia) pojawiło mi się delikatne plamienie i cykl już trwa tylko 26 dni. to "plamienie" to jakby ciemniejszy (brązowawy) śluz. nigdy wcześniej tak nie miałam. staramy się o dziecko i zaczynam się tym niepokoić. ginekolog powiedział mi podczas mojej ostatniej wizyty(po pierwszym takim "plamieniu", zrobił też wtedy cytologię która była ok ) że to nic niepokojącego bo mam wszytko ok. tylko że nie wiedział wtedy że będzie tak co miesiąc. Miałam kiedyś nadżerkę (ok 6 lat temu).

Odnośnik do komentarza
Gość zuzankazuz

nie miałam. mój ginekolog powiedział że nie mam się martwić bo wszystko w porządku i że po roku starań o dziecko dopiero się robi badania itp. jedyne co , to tak jak napisałam cytologię, która nic nie wskazała.

Odnośnik do komentarza

cześć, 7 stycznia miałam kłucie tak jak bym miała owulacje, mam cykle różne raz 30 raz 34 dniowe. miałam też tego (7stycznia) taki brunatny śluz, a dzisiaj mnie bolało podbrzusze, i troszke lewy jajnik. dodam ze od 22 grudnia kocham sie z mężem bez zabezpieczenia ... co mogą oznaczać te bóle podbrzusza ?

Odnośnik do komentarza

zuza
takie plamienia brązowe są często oznaką słabego progesteronu lub/i krótkiej fazy lutealnej. Nie muszę chyba tłumaczyć co to oznacza dla starających się o dziecko? Ja do tej prolaktyny proponuje jeszcze zbadać progesteron w drugiej fazie i proponuję mierzyć rano przed wstaniem z łóżka temperaturę żeby sprawdzić czy jest wzrost po owulacji i ile się utrzymuje ten wzrost. Standardowo powinien się utrzymywać 12 do 16 dni ale jak jest w tej dolnej granicy lub poniżej to już utrudnia zajście w ciążę i może nawet wpływać negatywnie na jej utrzymanie. Z doświadczenia wiem, że lekarze bagatelizują ten problem. Najlepsze lekarstwo to ustabilizować w miarę możliwości tryb życia, zadbać o prawidłową ilość snu, brać magnez, można się jeszcze wspomagać olejem z wiesiołka w pierwszej fazie cyklu. Jak ja zaczęłam mierzyć temperaturę to miałam właśnie po 11, 12 dni. Mój "były" lekarz nie pomógł i nie dał żadnych rad i dopiero po radach na forum zadbałam o to i po paru cyklach miałam po 16, 17 dni. Nie starałam się o dziecko ale nie chciałam tego lekceważyć bo moją siostrę lekarz z podobnym problemem zbył i pół roku później nie miała okresu i trzeba było wywoływać.

Lenka
ja kiedyś miałam w okresie płodnym brunatny śluz. Raz przez kilka dni (przy wysiłku) innym razem wysiłku nie było ale gorące lato. Raczej przypadało na losowo wybrane cykle. Czytałam że to się zdarza czasami. Przyczyną mogą być hormony, nagły spadek jakiegoś. jak się coś takiego zdarza losowo to nie ma raczej powodów do niepokoju ale jak się powtarza dłużej to lepiej sprawdzić czy coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

No właśnie zdarzyło mi się to tylko w tym cyklu nigdy wcześniej tego nie widziałam, ale chodzi mi o te bóle podbrzusza, dzisiaj też je miałam. Ale wiem że nie mogę powiedzieć że to ciąża bo to za wcześnie. ale powiedzcie mi czy te 11 dni wcześniej może brzuch boleć na okres ? ;> bo ja nigdy nie czułam nic tak wcześnie.

Odnośnik do komentarza

boleć może z różnych powodów, nawet z tego że wmawiasz sobie ciążę. Jak nie dostałaś okresu to też nie wiadomo czy nie dostaniesz go za dwa dni czy za tydzień. Zawsze może się coś przestawić. Ja na przykład mam cykle 27, 29 dni a raz czy dwa miałam kiedyś cykle co trwały 3 tygodnie. I nic w nich nie było nadzwyczajnego poza tym że owulacja była wcześniej niż się spodziewałam. Obserwuję się więc wiedziałam że będą krótsze. Wszystko może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Gość zuzankazuz

bylam dzisiaj odebrac wyniki z prolaktyny(akurat miałam 4 dzien okresu) i mam wysoką, 50,01 , norma do 26 coś...nie wiem czy to super wysoka ale plamienia dalej przed okresem sa. Czy powinnam juz pojsc do lekarza czy sama najpierw sprobowac z castagnusem. jakie badania jeszcze mogę zrobic? moze wybiorę się do lekarza z calym zestawem wyników....? wynik mnie dobił....

Odnośnik do komentarza

lenka
ogólnie plemniki żyją około 3 dni. 5 dni mogą żyć jak się wspomagacie jakimiś środkami na płodność, a powyżej tego to już raczej przypadki laboratoryjne. Ciekawe czy sa wogóle osoby które zaciążyły mając 7 dni przed owulacją stosunek. Szczerze wątpię.

Zuza
od Prolaktyny się wszystko zaczyna. Sugerowałam zbadać progesteron bo objawy wskazywały na niski jego stan ale wysoka prolaktyna wszystko wyjaśnia. Prolaktyna może nawet blokować owulację. Progesteron pewnie też masz niski. Ja bym od razu powiedziała lekarzowi. Nie ma co tracić czasu. Problemy z hormonami się bardzo długo reguluje.

Odnośnik do komentarza

zuza
jeszcze z tego co pamiętam to powinno się zrobić prolaktynę w okresie okołoowulacyjnym bo ponoć jej poziom wtedy może gwałtownie wzrosnąć ale dobrze by było żebyś się dokładniej zapytała lekarza kiedy najlepiej bo ja to tylko taki samouk :)

Odnośnik do komentarza
Gość zuzankazuz

obawiałam sie tego, jakoś już czułam kiedys że u mnie ciąża bedzie problemem i wyszlo...nie wiem jak to robią dziewczyny które "wpadają"- zazdroszcze-nie jest to sprawiedliwe. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i robię dalsze badania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...