Skocz do zawartości
Forum

Przebicie błony dziewiczej a zajście w ciążę


Gość Klaudia_12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klaudia_12

Niedawno skończył mi się okres, jakieś 2 dni temu (nie wiem kiedy ma dni płodne). Miedzy mną a moim partnerem doszło do stosunku prawdopodobnie przebił on błone dziewiczą. Nie doszło do wytrysko nasienia. mimo to bardzo sie boje. Nie było zabezpieczenia. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Seks bez zabezpieczenia jak sama nazwa wskazuje to stosunek, który nie chroni przed ciążą, a więc ryzyko zapłodnienia jest duże, nawet jeśli nie było wytrysku. To pierwszy mit, który obalamy: bez wytrysku można zajść w ciążę. Drugi mit to to, że przy 1. razie nie można zajść w ciążę bo błona przed tym chroni. Nieprawda. Można zajść w ciążę nawet za 1. razem, ponieważ błona nie stanowi przeszkody dla plemników i może dojść do zapłodnienia. Jeśli obawiasz się lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, najlepiej zrób test ciążowy bądź zgłoś się na konsultację do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

ja nie wiem skad sie wziely te przekonania ze przy 1 razie nie mozna zajsc w ciaze przeciez pierwszy raz jest taki sam jak kazdy inny, po prostu niektorym sie wydaje ze blona dziewicza to jakas dziwna brama ktora nie przepuszcza plemnikow a przeciez plemniki wchlaniaja sie w sluz kobeicy wiec moze od tego warto zaczac?

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

bo miesiączce występują dni niepłodne czy;li teoretycznie nie ma szans na zajście w ciązę. Ale tak naprawdę to różnie z tym bywa.
Najskuteczniejsze są tabletki ale jeśli nie chcesz brać hormonów to możecie zabezpieczyć się prezerwatywami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...