Skocz do zawartości
Forum

Nie wiem gdzie iść.


Gość takajajakas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 13 lat i od dwóch lat mam problemy na podłożu psychicznym. Nie widać ich, bo nie wygądają jak typowa depresja, są zupełnie czymś innym i jestem pewna, że moi rodzice już pare razy coś podejrzewali (pare razy z "niewiadomych powodów" zachowywałam się dziwnie myśląc o "normalnej rzeczy"), mówiłam też o tym trochę przyjaciółce, jednak zapomnieli, bo to nie wygląda w ogóle poważnie. W związku z tym boję się powiedzieć rodzicom o tym, że potrzebuję psychologa. Nie wiem też do jakiego psychologa iść - dziecięcy, czy normalny? Nie wiem, czy muszę mięc jakąś zgodę, lub skierowanie. Nie wiem, czy iść do psychologa NFZ, prywatnie. Nie wiem, ile się czeka. Jak będzie traktował mnie psycholog dziecięcy? Będzie podchodził do moich problemów poważnie, czy da mi kolorowanki i z góry potraktuje jak zdesperowane dziecko? Czy jeśli mam już objawy chorób, to mam iść już do psychoterapeuty/psychiatry?
Prosiłabym o wsparcie...

Odnośnik do komentarza

Witam,
do specjalisty będziesz musiała jednak udać się z rodzicami/rodzicem ponieważ jesteś niepełnoletnia. Na początek sugeruję konsultację u psychiatry i psychoterapeuty. Jest to ważne żeby najpierw spróbować poznać i zrozumieć Twoje trudności. Dopiero potem można podjąć decyzję jaka będzie najlepsza forma pomocy. Osoby, które zajmują się dziećmi i młodzieżą traktują poważnie to co do nich mówisz, podobnie jak ci co pracują głównie z dorosłymi.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...