Skocz do zawartości
Forum

Nerwica lekowa wegatywna ... Pomocy plisss nie wytrzymam:(


Gość Mam18 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co robic czuje sie fatalnie. Polozylamnsie i mna trzesie poce sie nie moge zasnac mam natlok mysli i wszystkie takie pomniejszane nie moge sie skupic... czuje dziwne uczucie w miesniach jest mi duszno i czuje straszny niepokój lęk... nie wiem jak sie ogarnac jak to przezwyciezyc te leki najczesciej mam tal wieczorem jak sie klade spac. Biore leki bo mam nerwice wegatywna lekowa czy jakos tak i swiruje boje sie ze zaraz dostane ataku czyli drzenie dusznosci kolotanie bole serca szybkie bicie bole plecow gorszy lek itd..... Jak nie wiem sie ogarnoc.. i mam jeszcze takoe zawroty glowy. Czuje ze zaraz zeswiruje jestem taka nabuzowana pobudzona boje sie cholera... Mam dosc nie wiem czy to ze jestem w ciemnym pokoju ma na mmie taki wplyw i ze strasznie tu duszno ... nie wiem co rpbic jak sie poloze czuje sie znacznie gorzej ... pojawily sie tez mdlosci i mam naswrazliwosc nanhalas i mocne swiatlo. :( co robic.?

Odnośnik do komentarza

Witam,
ważne jest też to czy wykluczono u Ciebie somatyczne, fizyczne podłoże objawów - np. badanie tarczycy, EKG. Jeśli nie miałaś takich badań to udaj się do lekarza rodzinnego. Rozumiem, że jakiś psychiatra postawił diagnozę nerwicy i wprowadził farmakoterapię? Jeśli nie, to udaj się na konsultację do psychiatry. Terapia zaburzeń lękowych czy nerwicowych opiera się przede wszystkim na psychoterapii, leki mogą być stosowane jako wspomaganie. Szczególnie skuteczna jest psychoterapia poznawczo-behawioralna (poczytaj o niej np. tu: http://poznacsiebie.pl/blog). Psychoterapia jest dostępna także na NFZ.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...