Skocz do zawartości
Forum

orgazm a dopamina bardzo ważny neuroprzekaźnik


mgiej

Rekomendowane odpowiedzi

W wikipedi pod hasłem "Zaspokojenie seksualne" jako jedno z następstw orgazmu jest wymienione
"wydzielanie prolaktyny (występuje jeszcze do 2 tyg. po orgazmie), która obniża poziom dopaminy (efekt rozluźnienia). Dopamina odpowiada za ogólne napięcie woli, często kojarzone z napięciem seksualnym, ale także za wyższe czynności myślowe. U kobiet inną przyczyną zwiększonego wydzielania prolaktyny są estrogeny."
jednak w wikipedi może pisać każdy więc:
Czy to oznacza że myślenie funkcje poznawcze etc. jest gorsze po orgazmie ? Czy tu chodzi o coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Gość nietakieproste

raczej nie brałabym tego tak na serio.
z autopsji, kiedyś przy regularnym zaspokajaniu się mogłam się skupić bardziej na innych czynnościach i lepiej mi to wychodziło, przy czym prolaktyna w badaniach krwi nigdy nie była podwyższona (estrogeny były wysokie)

przy długiej przerwie, ponad pół roku bez zaspokajania się, stałam sie bardzo rozdrażniona, myśląca co 10 min. o seksie, brak możliwości skupienia uwagi na czymkolwiek, bardziej podatna na stres - przełożyło sie to na podwyższoną prolaktynę we krwi (estrogeny w normie ale nisko)

zatem wydaje mi się, że człowiek musi zaspokajać podstawowe potrzeby fizjologiczne, aby mógł przejść do tych "wyższych" - duchowych i myślowych :)

poza tym u kobiet bardzo to widać np. po cerze. kobieta po orgazmie promienieje, nie ma takiej ziemistej cery.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szczerą odpowiedz myślę że bardzo mi to pomoże
swoją drogą to długo czekałem aż ktoś mi odpowie a gdzie indziej po paru minutach widziałem dziesiątki odpowiedzi na temat za małego ptaszka jak strasznie to społeczeństwo głupieje nic ich nie obchodzi myślenie tylko czy ptaszek duży ja mam małego i w ogóle się tym nie przejmuje jeszcze raz serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...