Skocz do zawartości
Forum

Popękane ręce - pomocy


Gość Interpretacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Interpretacja

Nie tylko w zimie pękają mi ręce. Już teraz, gdy nastały chłodniejsze dni mam zmasakrowane ręce. Nie tylko brzydko to wygląda, ale tez leci krew. Co robić? Stosuje różne kremy, trochę pomaga, ale są może też inne sposoby?

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem, zawsze w chlodniejsze dni mam mam popekane rece, zauwazylam ze dodatkowa problem nasila mydlo jakiego uzywalam i zmienilam na mydlo sensitiv issana z rossmana. Tak samo krem z ten firmy w czerwono bialym opakowaniu. Kosmetyki za grosze a efekt zadowalajacy, a wczesniej kupowalam najdrozsze mydlo najdrzozsze kremy i nic mi nie pomagalo dlatego polecam wyprobowac.
Podejrzewaz ze tendencje do pekania mam ze wzgledu na krazenie poniewaz zawsze mam zimne stopy i rece a zimna pogoda nasila taki efekt.

Odnośnik do komentarza

Takie suche ręce trzeba kremować za każdym razem kiedy je namoczymy i kiedy czujemy, że są suche. Moje też były popękane ale doprowadziłam je do porządku. Codziennie kilka razy dziennie smaruje dłonie oeparolem, raz w tygodniu kładę maskę i rączki mam delikatne i gładziutkie :)

Odnośnik do komentarza

Z problemem przesuszonych dłoni zmagam się już od dzieciństwa. Próbowałam wiele kremów, maści, ale pomagały na chwile. Teraz stosuje żel aloesowy. Dobrze mi się to sprawdza, ponieważ żel szybko wnika w skórę i ja świetnie nawilża, jednak sam za szybko wysycha i nie daje tak dobrego efektu. Dlatego po posmarowaniu dłoni żelem aloesowym zabezpieczam je masłem shea lub olejem kokosowym. Takie zabiegi robię kiedy jestem w domu. Do tego czasem stosuje maskę z błota z morza martwego na dłonie. Natomiast poza domem stosuje krem z mocznikiem, dlatego że stosowanie masła shea nie jest zbyt wygodne.Do pracy biorę ze sobą tubkę kremu i nie muszę martwić się o swoje dłonie. Świetnie sprawdził mi się krem-urea. Nakładam jego niewielką warstwę, dlatego dobrze mi się wchłania. Nawilża moje ręce kiedy tego potrzebuje. Regularnie stosuje te zabiegi i pamiętam o posmarowaniu dłoni po każdym myciu. Dzięki temu stan moich dłoni znacznie się poprawił. Już nie są takie suche i rzadziej dochodzi do sytuacji, kiedy skóra na dłoniach pęka. Swoje zakupy robię w sklepie ziołavita , gdzie zamawiam wszystkie kosmetyki i dzięki temu płacę tylko raz za przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Gość miszka myki

~koalla
Popękane ręce trzeba bardzo często kremować, nawet grubszą warstwą kremu i wtedy założyć bawełniane rękawiczki. Oeparol jest dobry, powinien tobie pomóc przy pękającej skórze.

Ja tak robię często, ale nie z bawełnianymi rękawiczkami, tylko z foliowymi. Nakładam krem, na to rękawiczki i tak pół godziny siedzę, aż się porządnie wchłonie. Dodatkowo na noc zawsze sporo go nakładam. U mnie też ten oeparol się świetnie sprawdza, bardzo dobrze nawilża i wygładza skórę. Nawet paznokcie mi już tak nie łamią, bo też tam się zawsze coś wchłonie.

Odnośnik do komentarza

U mnie sie sprawdza krem oeparol balance. Rękawiczki też zakładam, ale foliowe jednorazowe na chwilę, żeby krem się porządnie wchłonął, a nie wysychał. Od zimna miałam bardzo suchą skórę, aż się łuszczyła, teraz już nie mam tego problemu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...