Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania Ca 125


Gość Lawendaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostalam zlecenie na badanie Ca 125 od ginekologa, wykrył u mnie torbiel 6 cm na jajniku, zapisał antykoncepcję, która ma go zwalczyć. Wizytę dopiero mam za 2 miesiące. Czy z wynikiem 22.5 U/ml przy normie <30.2 U/ml powinnam zgłosić się szybciej i jest to niepokojący wynik? Co to oznacza na przyszłość?

Odnośnik do komentarza

Wynik jest poniżej 'niepokojącej granicy' więc nie ma powodu do zmartwień czy przyspieszania wizyty.
Ca125 to marker nowotworowy, bada się jego poziom rutynowo przy wszystkich zmianach- również zupełnie łagodnych. Możliwe, że za jakiś czas lekarz zleci ponowne badanie by sprawdzić czy marker wzrasta.
Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo rzadko zdarza się by torbiele na jajnikach uzłośliwiły się, tym bardziej, że lekarz zlecił terapię hormonalną.
Wizytę możesz przyspieszyć jeśli pojawi się silny ból i będzie się utrzymywał, to będzie prawdopodobnie znaczyło, że torbiel nie reaguje na zażywane tabletki i może rosnąć i powodować dyskomfort, a wtedy otwiera się możliwość usunięcia torbieli chirurgicznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...