Skocz do zawartości
Forum

Czy mimo plastrów Evra mogę być w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Mianowicie stosuję plastry Evra od 2 miesięcy. Moim dniem zmiany plastra jest środa. Jednak mając na sobie 1 plaster, w niedzielę byłam nad jeziorem. Będąc w wodzie zauważyłam, że plaster częściowo się odkleił. Od razu wyszłam z wody i zaczęłam go doklepywać. Plaster od razu się przykleił z powrotem. Jednak w centralnej części pozostało zaciemnienie, jakby od znajdującej się tam wody. Po jakimś czasie zaciemnienie zniknęło, a plaster trzymał się normalnie, jedynie odstawał nieco na brzegach, ale to zupełnie normalne od gromadzącego się tam kleju. Kolejny plaster nakleiłam zgodnie z dniem zmiany plastra- w środę. Jednak we wtorek doszło do stosunku, zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą- nie pękła, nie zsunęła się.

Tyle, że zastanawiam się, czy podczas wtorkowego stosunku istniało ryzyko ciąży? Czy to możliwe, że mimo iż pierwszy plaster przykleił się ponownie to już nie działał, jak należy, bo woda wypłukała z niego hormony? Wtedy antykoncepcja byłaby przerwana.. a we wtorek istniałoby duże ryzyko ciąży..

Martwię się, choć wiem, że prezerwatywa nie pękła. Na dodatek nie wiem, czy antykoncepcja jest zachowana. Obecnie mam na sobie drugi plaster, a w środę nakładałabym trzeci..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...