Skocz do zawartości
Forum

Tabletka PO a ciąża


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka mam pytanie moze wydac sie smieszne dla was. Wspolzylam z chlopakiem bez zabezpieczenia potem wzielam tabletke taka po stosunku co bierze sie ja do 72 godzin jest taka mozliwosc ze wpadlam ??? Po jakim czasie najlepiej isc do ginekologa???

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Jeśli zażyłaś tabletkę przed upływem 72 godzin od stosunku to nie powinno było dojść do zapłodnienia, także szanse są niewielkie. Tabletka ta ze względu na dużą dawkę hormonów może opóźnić Ci teraz okres, więc nie panikuj od razu. A czy w czasie współżycia miałaś w ogóle dzień płodny?

Odnośnik do komentarza
Gość adziola05

Witam. Od trzech miesięcy stosuję antykoncepcję  (pierwsza antykoncepcja w życiu). Podczas rozpoczęcia trzeciego opakowania wzięłam tylko pierwszą tabletkę, później (przez zapomnienie) opuściłam dwie i wzięłam czwartą i tak do dziś biorę. W dniu w którym wzięłam tabletkę nr 9 miałam 11 dzień cyklu i doszło do stosunku w którym zsunęła się w pochwie prezerwatywa. Od razu wypłukałam nasienie a w 15 godzin później zażyłam tabletkę po. Czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam taki problem: 18 września (19 dzień cyklu) kochałam się z chłopakiem i niestety doszło do wytrysku wewnątrz mnie. Około 30 godzin później wzięłam tabletkę "po". Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Sześć dni po stosunku (około 3 dni za wcześnie) dostałam miesiączkę. Tak mi się przynajmniej wydaje. Trwała normalnie 5 dni z typowym u mnie bólem podbrzusza w pierwszym dniu i bólem pleców. Od kilku dni pobolewają mnie plecy w odcinku krzyżowym, a od jakichś 3 dni boli mnie również podbrzusze. Ból jest średnio umiarkowany, ale wczoraj wieczorem był trochę mocniejszy. Dzisiaj doszło tak jakby bulgotanie czy burczenie w podbrzuszu. Kolejnej miesiączki jeszcze nie dostałam. Wczoraj zrobiłam test ciążowy płytkowy, ale wynik wyszedł negatywny. Proszę o poradę, co to może być. Ciąża, czy jakieś skutki tabletki "po"?

Odnośnik do komentarza

Witam , Nie wiem czy wybrałem odpowiednią grupę do tego tematu ale przepraszam bo jestem tutaj pierwszy raz :/ . Jak w temacie uprawialiśmy seks z dziewczyną i doszło do momentu w którym zmienialiśmy prezerwatywę. Gdy ją wyciągnąłem z "Pochwy" była cała mokra od tak zwanych soków. Ale jak ściągnąłem prezerwatywę mój "Penis" był też cały mokry ( nie wiem czy doszedłem bo nie miałem orgazmu. ) Zakładając nową uprawialiśmy seks dalej. Niestety baliśmy się z dziewczyną, że to mogła być sperma a przez prezerwatywę nie czułem, że sperma wyszła. Po 50h załatwiliśmy receptę i zażyła Escapelle po 4h nie wymiotowała ani nic, biegunki też nie było. Dziewczyna ma krótkie bule podbrzusza.. Uprawialiśmy seks 29.12.14r ostatnią miesiączkę miała 15.12.14r. ma niestety nieregularne i nie wiem czy to były dni płodne czy nie . Escapelle przyjęła 31:12.14r.. ale troszkę się boję, że tabletka nie pomoże..
Więc moje pytanie brzmi :
Czy jest możliwe, że będzie w ciąży ?.
Kiedy zrobić test ciążowy ?.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór.
Razem z moim chłopakiem popłynęliśmy w noc sylwestrową. Dziś byłam z nim u ginekologa i dostałam receptę na escapelle. Do wytrysku nie doszło, a tabletkę escapelle 1500 zażyłam po 35 godzinach (ze względu na Nowy Rok wcześniej nigdzie się nie dostaliśmy i tak dzień zleciał). Po tabletce czułam się okej. Okres mam regularny, ostatni 13 albo 14.12. Cykl miesięczny (więc byłam albo w dniach niepłodnych, albo w dniach płodnych tego dnia, ale po jajeczkowaniu). Prosiłabym o opinie co i jak. Ryzyko zajścia w ciąże zminimalizowaliśmy do minimum, no ale... właśnie.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Mam pytanie. Bardzo się martwie, wspolzylam z chłopakiem i pękła prezerwatywa, nie jestem pewna czy cos dostało się do środka, gdyż przed wytryskiem wyjmuje. Mimo to zazylam escapelle po ok. 4h.. Okres mam nieregularny, był to 16 dzień cyklu, ciężko mi stwierdzić czy to było przed czy po owulacji.. Jakie są szanse, ze jestem w ciąży? Ostatni okres miałam 17.12. Proszę o pomoc..

Odnośnik do komentarza

Witam! 10 września kochałam się ze swoim chłopakiem, w ostatni dzień miesiączki, niestety pękłam nam prezerwatywa, wystraszyliśmy się i po 60 godzinach zażyłam tabletkę po. moja następna miesiączka spóźniała mi się o 3 dni, więc zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny i po dwóch dniach dostałam okresu. Już myślałam, że wszystko będzie dobrze, ale od tygodnia boli mnie brzuch, strasznie bolą mnie piersi i bardzo często oddaje mocz. to możliwe że mimo tabletki 72po i okresu mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie dotyczące ellaone . Po nie zabezpieczonym stosunku z partnerem który we mnie nie skończył zażyłam ellaone 36 godzin po. Bo obawiałam się tej wydzieliny że mogę zajść w ciąże . na 2 dzień po zażyciu tabletki dostałam krwawienia ja podczas okresu który trwał 7 dni , a zbliżał mi się właśnie okres i przypuszczam że tabletka wywołała okres . przez te 5 dni bolał mnie brzuch na 6 dzień wszystko minęło . po 15 dniach zrobiłam test ciążowy tylko po południu 16 17 godzina wyszedł negatywny . po 21 dniach zaczął boleć mnie jajnik z lewej strony zrobiłam test wieczorowy też negatywny , ból trwał 2 dni na trzeci dzień bolał mnie kręgosłup . 23 dnia zrobiłam test poranny i też wyszedł negatywny , proszę o odpowiedz czy ciąża jest możliwa bo wychodzę z siebie . chciałam jeszcze dodać ze nic mi się teraz nie dzieje , i czekam na okres .

Odnośnik do komentarza
Gość nieostrożna

Mam pytanie... 13 dnia cyklu (23.01) kochałam się ze swoim partnerem. Z obliczeń wynika, że owulację powinnam mieć 26 lub 27.01. Moje pytanie: Czy jeśli owulacja zaczęła się 26 lub 27 tabletka po EllaOne (działa do 120 h- 5 dni) zadziałałaby gdybym ją dziś zażyła? Czy jest w stanie nie dopuścić do zagnieżdżenia się zarodka? Bardzo proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...