Skocz do zawartości
Forum

CZEKOLADOWA TORBIEL JAJNIKA !!! WAŻNE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata. Od kilku lat leczę się na torbiele jajników do tej pory były to torbiele wypełnione przezroczystym płynem ale os jakiś 5 miesięcy pojawił się torbiel czekoladowy o średnicy 22mm na lewym jajniku. Lekarz u którego się leczę podjął leczenie tabletkami orgametril które wstrzymaly moja miesiączkę. Nie wiem czy to leczenie jest prawidłowe i czy pomoże mi coś bo jak na razie co jakiś czas odczowam lekki ból po lewej stronie jak również podczas stosunku. Boje się bo nie wiem ci robić czy dalej kontynuować leczenie u Pana dr. ? Czytałam ze nie raz te torbiele przekształcają się w guzy plus ciężko zajść w ciążę. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Torbiele czekoladowe czyli endometrialne mają to do siebie że pod wpływem tabletek antykoncepcyjnych nie wchłaniają się hormony jedynie powodują zahamowanie choroby o której świadczą te torbiele czyli endometrioza. Przy tak niewielkiej torbieli jak Twój każdy lekarz zaleci tabletki na początek czy te które bierzesz są dobre nie wiem przeczytaj ulotkę czy jest coś tam o
endometrioza. Generalnie należy kontrolować co kilka miesięcy przez usg stan jajników czy nowe torbiele nie powstają lub ten się nie powiększa bo niestety z ta choroba tak jest wiem bo sama ja mam :( proponuje też Ci zrobić marker CA125 podwyższony świadczy ze to endometrioza. Ostatecznoscia jest operacyjne usunięcie torbieli jak leczenie farmakologiczne nie pomaga. Co do przekształcenia się w guzy to bez obaw akurat te torbiele mają to do siebie że potrzeba kilkunastu nawet lat i nie leczenia aby coś z tego urosło. Jednak sama choroba w sobie jest uciążliwa wiec warto juz teraz zadbać o to i może pójść na konsultacje do innego lekarza. Niektórzy lekarze mało wiedzą o endo... i bagatelizuja chorobę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...