Skocz do zawartości
Forum

Boje sie śmierci i nie moge przestać o niej myśleć!


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat i od małego już sie bałam śmierci.. Jak byłam mała to bardzo rzadko zdarzało mi sie o to płakać. Potem pare lat przerwy i ok.3 miesięcy temu znowu zaczęłam o tym myśleć,tylko że nie płakałam chwilke jak to kiedyś tylko w nocy tuż przed spaniem zaczęłam o tym myśleć i płakać,a nawet drżeć cała ze strachu.Dodatkowo bolał mnie brzuch i miałam tak podczas feri zimowych bo jakieś 2 tyg przesiedziałam w domu,a zawsze jak jestem cały czas w domu to źle to wpływa na moje samopoczucie.. Nie miałam tak każdej nocy,ale często i nie zbyt długo np.. trwał ten lęk z 30 minut.Na szczęście jakoś udawało mi sie uspokajać. Krótki czas po feriach te nocne lęki przeszły,ale nadal dość często o niej myśle i sie jej boję.. tylko że już nie mam tych lęków. Jeszcze miałam tak niedawno że myślałam o śmierci bliskich i płakałam np. bawiąc się z psem to płakałam że on kiedyż umrze.Teraz tylko myśle o końcu i to nie jest fajne.. chciałabym znowu żyć chwilą a nie być myślami przy śmierci! Jak o niej zapomnieć

Odnośnik do komentarza

Do psychologa idź, powinien pomóc.
A na razie to kładąc się do łóżka, myśl o czymś przyjemnym.
Nie musisz myśleć o śmierci, myśl o jakimś pięknym miejscu, np. ogrodzie pełnym kwiatów, albo szemrzącym strumyczku. Podejdź do każdego drzewka, kwiatka, pochyl się i powąchaj, jak pięknie pachną.
Staraj się sobie to miejsce jak najbardziej realistycznie wyobrażać, skup się na tym. To pomoże , choć z początku będzie trudno ci się skupić. Z czasem zamkniesz oczy i obraz sam napłynie.

Śmierć jest czymś normalnym, kwiat obumiera, rodzi się z niego owoc lub nasionko, z którego powstaje nowe życie. Tak jest ze wszystkim. Nie myśl jak o końcu, czarnej dziurze, tylko zrozum, że wszystko się kręci.
Wraz z końcem, zaczyna się coś nowego.
Dusza jest nieśmiertelna, tylko materia wraca do obiegu przyrody.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że boisz się śmierci. Myślę, że tak po ludzku każdy z nas się jej boi. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy ten lęk jest na tyle paraliżujący, że uniemożliwia albo utrudnia Ci normalne funkcjonowanie. Jeśli masz napady lękowe, płaczesz, a do tego dochodzą inne objawy (np. drżenie ciała), warto skonsultować się z psychologiem, chociażby w szkole. Powinien Ci pomóc albo wskazać miejsce, w którym pomogą Ci jeszcze lepiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...