Skocz do zawartości
Forum

Mam problem sam ze sobą - obojętność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Cóż jak podałem na wstępie mam problem sam ze sobą (dodam, że nie jest to prowokacja) mianowicie nie potrafię być wobec kogoś obojętny. Zawsze się interesuje jak radzą sobie w życiu inni, co u nich słychać, jakie mają problemy, zawsze patrzę na innych. Nie byłby to problem gdyby nie to, że taki altruistyczny sposób myślenia czasem mi bardzo przeszkadza jak pracuje, jak się uczę, jak jestem z kimś na mieście, jak gram na komputerze, denerwuje mnie to. Potrafi takie coś mnie dopaść w najmniej spodziewanym momencie. Chciałbym być większym egoistą w życiu; mieć "gdzieś" innych ludzi, opinie innych, ale tak nie potrafię zawsze gdy próbuje gryzie mnie sumienie i robi mi się smutno. Bardzo zazdroszczę ludziom, którzy potrafią żyć sami dla siebie :( Bardzo chciałbym zmienić swój charakter, ale nie potrafię mam dosyć bycia taką osobą taką jaką jestem. Czego mi brakuje silniejszej woli, większej konsekwencji w podejmowaniu działań. Dodam, że mam 21 lat (jeśli mój wiek ma się na coś przydać). Proszę o pomoc, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj NaBu!

Interesowanie się życiem innych ludzi, jak radzą sobie w życiu i co u nich słychać wcale nie musi oznaczać altruizmu. Być może jest to zwyczajna ciekawość, żeby nie napisać dosadnie - bycie wścibskim. Altruizm to jest bezinteresowna pomoc innym. Jeżeli za słowami nie idzie realna pomoc, działanie, wspieranie, to nie jest to żaden altruizm. Być może tak bardzo interesujesz się innymi, bo nie masz własnego życia albo nie masz pomysłu na swoje życie? Podejrzewam też, że masz niskie poczucie własnej wartości, dlatego porównujesz się do innych i kierujesz się opiniami innych ludzi. Uniezależnij swoje decyzje od tego, co myślą inni. Jesteś dorosłym człowiekiem, który ma prawo do własnych wyborów, masz prawo robić błędy i na nich się uczyć. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...