Skocz do zawartości
Forum

W jakim kierunku pójść?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam taki problem.. Jestem po LO, teraz jestem w trakcie roku przerwy, niby przerwa, ale uczę się hiszpańskiego, który mam zamiar zdać na maturze w tym roku.
Mam ciągoty do cukiernictwa, bardzo lubię to robić, sprawia mi to przyjemność, zastanawiam się, czy nie pójść do szkoły policealnej na technika cukiernika, myślę, że to fajny zawód. Ale najbardziej chyba marzy mi się mój własny lokal. Zastanawia mnie tylko jak naprawdę wygląda praca cukiernika? Starałam się znaleźć coś na ten temat i przeczytałam, że to ciężka harówa, że ciągle się robi nadgodziny, praca raczej na nocki, nawał pracy przed świętami, w święta, weekendy pracujące... No generalnie dużo czytałam opinii, że ciągła praca za marne pieniądze, ze nie masz czasu na znajomych, rodzinę, na nic po prostu. Pracuję aktualnie w gastronomii, wiem, ze popularne są praktyki nieprzestrzegania przez pracodawców praw pracownika nie raz nie dwa, o cukiernictwie czytałam podobne rzeczy. Ogólnie podobno bardzo ciężka praca no i tak się zaczęłam zastanawiać, czy faktycznie pójść w tym kierunku, bo ja chcę żyć, a nie tylko harować...

Myślę o studiach... ale no właśnie nie wiem jakich. Interesują mnie języki obce, kultury innych krajów, psychologia, zwierzęta... Jednak najbardziej chciałabym pomagać chronić zwierzęta, bronić ich praw... Bardzo mnie to interesuje, chciałabym się czymś takim zająć no ale jak? W jakim kierunku pójść? Niestety rok temu gdy zdawałam maturę jeszcze o tym nie myślałam na poważnie i nie mam zdanej biologii, więc większość kierunków na SGGW w Warszawie, które mnie dziś interesują odpada... I przez to nie wiem co robić. Boję się, że jak pójdę na technika cukiernika to już później nie będzie mi sie chciało iść na studia, a nie chcę tego okresu studiów jakby przegapić :/

Poza tym chciałabym zdobyć wykształcenie wyższe, jakąś wiedzę jeszcze, ale tez nic na siłę, bo bez sensu uważam jest pójść na kierunek, który by mnie nie interesował tylko po to żeby mieć papierek...

Odnośnik do komentarza
Gość maryskada

Skoro chcesz studiować coś, co Cię interesuje, to chyba nie powinnaś pytać o to na forum, bo sama wiesz najlepiej :)
No ale mimo wszystko warto rozejrzeć się, czy po wybranym zawodzie można w miarę prosto znaleźć pracę, proponuję żebyś poprzeglądała sobie kilka portali z ogłoszeniami o pracę i sprawdziła, jak to wygląda. Żadnym odkryciem nie jest to, ze teraz chyba najlepiej płatnymi pracami są te związane z komputerami i internetem, czyli programowanie i marketing. Jeżeli czymś takim się interesujesz, to na pewno warto pójść w tym kierunku na studia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...