Skocz do zawartości
Forum

Drżący głos i ręce


Gość Jodzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ogromny problem z drżącym głosem i rękami podczas różnego rodzaju wystąpień (na studiach, w pracy, czy nawet przy zawieraniu znajomości) Sam stres od strony psychiki nie paraliżuje mnie na tyle żeby przeszkadzał mi w tych wystąpieniach, za to reakcje mojego organizmu potrafią totalnie wyprowadzić mnie z równowagi, czuję się taka zawstydzona że mi głos drży że zaczynam się bardziej stresować i wszystko się nakręca. Czy jest jakiś sposób (nawet jakieś tabletki) na poradzenie sobie z drżacym głosem i rękami? Bardzo proszę o pomoc. Jak niektórzy to robią np. aktorzy czy wokaliści mimo stresu potrafią nad sobą zapanować i nic po nich nie widać?

Odnośnik do komentarza

Drżące ręce i głos to behawioralne objawy stresu. Jak sobie z tym radzić? Metod na stres jest wiele, ale każdy powinien wybrać taką, która jest dla niego odpowiednia, najbardziej skuteczna. Przed wystąpieniem możesz kilkakrotnie przećwiczyć to, co chcesz wygłosić, przygotować sobie wcześniej odpowiedzi na pytania, jakie mogą się pojawić po prezentacji. Niektórym pomaga słuchanie muzyki relaksacyjnej albo ćwiczenia oddechowe tuż przed wystąpieniem. Jeszcze inni stosują wizualizacje. Niektórzy, by zapanować nad ciałem i swoimi reakcjami, w czasie wystąpienia koncentrują wzrok na jednym punkcie, by się skupić na przekazywanych treściach. Zachęcam też do przeczytania tekstu: Metody na stres. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...