Skocz do zawartości
Forum

Trudny dom alkohol środki psychoaktywne i przyjaźń.


Rekomendowane odpowiedzi

Ten wątek zadaje jako przyjaciolka bardzo ważnej dla mnie osoby.
Ta sytuacja zaczęła się rok temu, ponad. Chociaż problemy w jej domu trwały od zawsze awantury, przemoc picie i wzajemna niechęć jej rodziny do wszystkiego.
Dostała nowa prace, w Krakowie. I tu zaczęły się wtedy problemy. Zaczelysmy się oddalać. Ona poznała nowe towarzystwo. Zaczęła niewracac choć nigdy tego nie robiła, nawet na parę dni. Chodzić do knajp i klubów choć nigdy nie robiła tego wcześniej, nie lubiła tego zawsze miała bardzo wyraźne zdanie o tym. Dopiero po 10 miesiącach odkryłam jej problemy z lekami i środkami psychoaktywnymi)(wcześniej myślałam że to tylko alkohol)..
Straciła przez to, ta niewielka część ludzi na której jej zależało. Jak mogę jej pomóc? Czy pomoc jej w odzyskaniu kontaktu z nimi jeśli pójdzie na terapię ( obiecałam jej to). Czy dotrzymalibyscie tego słowa? Co powinna zrobić ona i ja żeby jej pomóc? I żeby było to trwałe i do tego nie wróciła. Dodam, że motywem dla którego zaczęła jest " Brak bliskich osób przy niej, brak poczucia bezpieczeństwa, brak prawdziwej rodziny, leki i depresja ".

Odnośnik do komentarza

Witam!

Jeśli przyjaciółka, o której napisałaś, ma tak złożone problemy, jak depresja, lęki, brak poczucia bezpieczeństwa, nadużywanie alkoholu i leków oraz zażywanie środków psychoaktywnych, to powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej w poradni zdrowia psychicznego, do czego mam nadzieję, że ją przekonasz. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość warszawianka77

no sorry, ale Kraków działa depresyjnie na wielu ludzi. wystarczy postać pół godz. na Alejach a czuje się więcej dymu na migdałkach niż po 30 papierosach, rzygać się chce, też bym się chyba rozpiła jakbym miała tam żyć;/ co się stało z tym miastem przez ost. 14 lat;/ szare kołtuństwo, wszyscy tacy święci, cocomo na obrzeża, alleluja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...