Skocz do zawartości
Forum

Moje dziecko nie chodzi do szkoły. Co zrobić?


Gość zmartwionamatka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwionamatka

Witam
Poradźcie. Nie wiem już co mamy robić. Moja nastoletnia córka (17 lat) ostatnimi czasy wpadła w depresje oraz przestała chodzić do szkoły. Przed szkołą oraz w szkole wymiotuje, płacze, ma drgawki, niskie ciśnienie.Nie może wytrzymać do końca zajęć i aż sami nauczyciele dzwonią aby ją zabrać. Chodzimy do psychologa, jest to lęk przed lękiem, że będzie jej niedobrze. Nie chodzi do szkoły już 3 tydzień. Wypłakuję mi się w ramie, że nie ma już siły na to wszystko, ze to jest silniejsze od niej, że nie daje sobie rady z tym. Przeprasza mnie, że sprawia tyle problemów. Zmiana szkoły mogłaby to jeszcze pogłębić (nowe otoczenie, nowi ludzie, będzie miała się zaaklimatyzować) a do aktualnie nie chce chodzić. Wspomnę, ze wcześniej miała również problemy z depresją oraz samookaleczeniem z powodu śmierci ojca.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość jenniferastodng

Jest coś takiego jak nauczanie indywidualne, być może to mogłoby pomóc. Mi pomoglo jak miałam fobię szkolną i też nie chodziłam. Ale to zalezy od szkoły, dyrektora czy się da i w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Witaj zmartwionamatka!

Bardzo dobrze, że córka korzysta z pomocy psychologa. Niemniej jednak na efekty na pewno przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Depresja i stany lękowe nie mijają ot tak. Czasami potrzeba dość sporo czasu. Zdaję sobie sprawę, jak ciężko jest Twojej córce, która czuje się winna całej sytuacji, jak i Tobie jako matce. Niemniej jednak wspieraj swoją córkę, zapewniaj ją o pomocy, nie pozwól się jej załamać, dużo z nią rozmawiaj, bądź delikatna i troskliwa, pozwól jej poczuć, że we dwie sobie poradzicie, że nie zostawisz jej z trudnościami samej. Takie wsparcie jest jej naprawdę potrzebne. Myślę, że warto też rozważyć nauczanie indywidualne w domu - przynajmniej na jakiś czas, póki córka nie poczuje się lepiej. O formalnościach trzeba jednak porozmawiać z dyrektorem szkoły, do której uczęszcza córka. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...