Skocz do zawartości
Forum

Bakłażan


Gość wojtek631

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtek631
przebywając za granicą ( kraj troszkę egzotyczny ) jadłem dużo potraw z dodatkiem bakłażanów .
u nas jest to warzywo jeszcze troszkę traktowane po macoszemu proszę napiszcie co ( ze swojego doświadczenia ) myślicie o bakłażanie i jak go wykorzystac w rodzimej kuchni.
Podajcie jakieś fajne przepisy
wojtek631 www.gotowaniedomowe.blogspot.com/
Odnośnik do komentarza
Gość anakonda75
Najlepszy smażony na niewielkiej ilości tłuszczu (bo szybko i dużogo wchłania), wcześniej obtoczony w jajku, posypany przyprawami i na koniec w mące bądź bułce tartej (ale małej ilości).

Lub taki faszerowany mięchem mielonym, pod kołuderką z sera żółtego i przypieczony.
Miodzo!
Odnośnik do komentarza
Ja kiedyś w Greckiej knajpce jadłam smażony bakłażan w cieście z tzatzikami, ale zmodyfikowałam dla własnych potrzeb to danie po swojemu. Zamiast tzatzików ja daję twarożek ze śmietanką i świeżym ogórkiem ( pokrojonym drobno lub startym na tarce), albo kupuje już taki gotowy hochlanda właśnie z ogórkiem , szybko smażę bakłażana i gotowe !
Odnośnik do komentarza
lubię musakę, bakłażany faszerowane mięsem, grillowane w sałatce lub na pizzy lub zwyczajnie grillowane z dodatkiem oliwy i świeżej mięty jako przystawkę, pastę z bakłażana z parmezanem i oliwą do chleba lub kaszy. Generalnie jedno z moich ulubionych warzyw.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...