Skocz do zawartości
Forum

Co pić w czasie treningu?


Gość Michal_Zywiec Zdroj

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie napoje izotoniczne typu RedBull, PowerRaid, Tiger i inne.
Woda uzupełnia tylko ubytek płynów, a te napoje mają oprócz wody dodatkowo składniki odżywcze, a te z kolei przydają się podczas intensywnego wysiłku. Ale też ich za dużo nie można pic bo mają strasznie dużo cukru.
Odnośnik do komentarza
Oj tam oj tam :P ja to widzę z innej perspektywy. Butelka powerade to bodaj 500 ml co daje nam ok. 100kcal :P powiedzmy że w czasie mojego treningu (bieganie + "coś od siebie") potrzebuje + - 2 płynów. To nam daje 400 kcal :P
I dlatego wolę wodę ;>
Odnośnik do komentarza
Gość kalinas15
Ktoś tu myli pojęcia ... co ma redbull do napojów izotonicznych? To jest napój energetyczny, jedna totalna zbutnia tablicy mendelejewa ... inny fakt, że smaczna, ale podczas treningów albo wodę albo izo, a nie napoje energetyczne. Jeszcze człowiekowi od kofeiny w nich serce wyskoczy.
Odnośnik do komentarza
Gość kopciuszek777
hmmmm oczywiscie ze woda! nie ma niczego do picia co bylo by lepsze dla organizmu w trakcie i po wysilku fizycznym niz woda. ale woda wodzie tez nie rowna i trzeba uwazac co się pije. w warszawie na przykład woda kranowa jest lepsza od niektorych wod butelkowanych i lepiej pic taka bo sprawdzona i codziennie badana. buteleczki moga miec zanieczyszczenia dlatego ja nie ryzykowalabym ich picia.
Odnośnik do komentarza

Albo wodę, jeśli trening ma standardowy wymiar (godzinę-półtorej), albo naturalny izotonik, najlepiej zrobiony w domu w 1 minutę, czyli butelka wody, łyżeczka-dwie miodu, łyżeczka soli morskiej, i wycisnąć pół cytryny. Przy dłuższych, intensywnych treningach wskazane.
Energetyki typu Red Bull, Tiger etc. niszczą układ nerwowy, przez zawartą tam taurynę. Zostały wymyślone na potrzeby wojny w Wietnamie, żeby żołnierze, którzy nie spali po 40-60 godzin, dalej mieli siłę do działania. W warunkach codziennego życia jest to samobójstwo. Może nie za rok, dwa czy pięć, ale w wieku 60 lat skutki mogą już być drastyczne, włącznie z paraliżem. Zastanówcie się, zanim sięgniecie po tego typu napoje.

Odnośnik do komentarza
Gość KaśkaJaworska

Sama stosuję podobny izotonik i sprawdza się świetnie. Poza tym regularnie stosuję immuno colostrum . Już po miesiącu spożywania tej zawiesiny, bogatej w minerały i witaminy, widzę sporą różnicę. Przede wszystkim męczę się znacznie wolniej, a co więcej generalnie mam dużo więcej energii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...